Kırşehir Aksaray yolu ihaleye çıkacak

Güncel 6 Kasım 2017 08:54
Videoyu Aç Kırşehir Aksaray yolu ihaleye çıkacak
A
a

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan Kırşehir-Aksaray (Bozkır) Arası Bölünmüş Yol ve Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) kaplama olacağını sosyal medyada duyurdu.

Milletvekili Mikail Arslan: “Kırşehir Yunus Emre Bulvarından (OSB Yol ayrımı kavşağı) başlayıp Kesikköprü, Aksaray-Bozkır Kasabasına kadar olan 38 km’lik yol ve Havaalanı yolunun 5 km’lik kısmı için bölünmüş yol ve BSK (Bitümlü Sıcak Karışım(Sıcak Asfalt)) yapılması amacıyla ihale hazırlıkları devam etmektedir. İhale hazırlıklarını bitirilmesini müteakip yapım ihalesine çıkılacaktır. Ayrıca bu yolun Aksaray-Ankara yoluna bağlanması için geriye kalan 48 km yolun yapılması ise, Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü (Konya) tarafından yapılacaktır. Böylece Kırşehir’den Aksaray ’a kadar yapılacak olan bu yol, standartları yükseltip, yolculuk süresini kısaltacağı gibi, aynı zamanda yüksek konfor ve güvenlik sağlamış olacaktır.
Ayrıca Kesikköprü’den Kapadokya havalimanına bağlantı yolu da kısımlar halinde, bölüm bölüm ihale edilerek tamamlanacaktır” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri