Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi Sona Erdi

Güncel 14 Nisan 2018 17:49
Videoyu Aç Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi Sona Erdi
A
a

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Kırşehir'de düzenlenen Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi sona erdi.

Bakanlık formatörlerinden Uzman Yardımcısı Esra Yaman, Öğretmen Hülya Yiğit Özüdoğru, Sibel Danışman Uzbilek ve Öğretmen Ümmügülsüm Canatan`ın ve kurum Avukatımız Ümit Zeyveli Aile Eğitim Programı tanıtımları gerçekleştirilmiştir. Eğitim Programı süresince Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Yaşlı Bakım Bölümü'nde görev yapmakta olan Öğretim Görevlisi Erhan Bolat, yine Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü'nde görev yapmakta olan Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Salih Şimşek, Ted Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Yrd. Doç. Dr. Kürşad Demirutku eğitici olarak katıldı.

Eğitime Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Müftülüğünden toplam 30 katılımcı ile Bakanlığımızdan, Üniversitelerden ve Kırşehir'den eğitim vermek üzere uzmanlar katılım sağladı.
           
Kapanış konuşması yapan Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara; “ Bir aile bir dünya demektir, bir aileyi kurtarmak dünyayı kurtarmak anlamına gelir” sözleriyle ailenin önemini vurguladı. Bakanlığın koruyucu ve önleyici sosyal politika hedeflerinden olan Aile Eğitim Programının ailelerin bilinçlendirilmesinde büyük rol oynadığını belirterek programın yaygınlaştırılmasının önemini vurguladı.  5 gün boyunca süren bu eğitim sonunda eğitici olmaya hak kazanan eğitimcilerimiz İlimizde ikamet eden ailelere Aile ve İletişim, Hukuk, İktisat, Sağlık ve Medya alanlarında eğitimler verileceklerdir. Eğitimde büyük emekleri bulunan Bakanlık formatörlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Program; Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ve İl Müdür Yardımcısı Abdullah Kömürcüoğlu’nun eğiticilere sertifika takdimi ile sona erdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri