Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin Bir Projesi Daha Kabul Edildi

Güncel 3 Ekim 2018 16:27
Videoyu Aç Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin Bir Projesi Daha Kabul Edildi
A
a

İlini ve bölgesini kalkındırmak için projeler üreten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin bir projesi daha kabul edildi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yürütücülüğünü yaptığı ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Öznur Büyükturan ile Öğr. Gör. Dr. İsmail Özsoy’un projenin hazırlanma aşamasını gerçekleştirdiği “Kinezyo Bantlama Eğitimi Projesi” Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında kabul edildi. 19 Eylül 2018 tarihinde Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından Kırşehir’de sağlık alanında kabul edilen ilk ve tek proje olma özelliği gösteren Kinezyo Bantlama Eğitimi Projesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi pilot üniversite projelerine de katkı sağlıyor. Kinezyo Bantlama Eğitimi Projesinin hayata geçmesiyle birlikte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğretim elemanları, fizyoterapistler ve sağlık kuruluşlarında çalışan personelin Kinezyo Bantlama Eğitimi alması sağlanacak.
 SAĞLIK ALANINDA KABUL EDİLEN İLK VE TEK PROJE
                Proje hakkında açıklamalarda bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Öznur Büyükturan, Kinezyo Bantlamanın özellikle sporcularda, engelli çocuklar ve vücudunun herhangi bir bölgesinde ağrı hisseden bireylerde geçerli ve güvenilir bir tedavi yöntemi olduğunu söyledi. Tüm dünyada yaklaşık elli yıldır kullanılan Kinezyo Bantlama tedavi yönteminin performans arttırıcı olduğunu anlatan Büyükturan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu projeyi hazırlarken özellikle üniversitemizin pilot üniversite projelerinden olan Sporcu Sağlığı Araştırma, Uygulama ve Termal Rehabilitasyon Merkezi projesinin yürütücülerinin, projede görev alacak uzmanlar ile lisans ve lisansüstü düzeyde öğrencilerin eğitimi için bu projeyi sunduk. Projemiz Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı içinde sağlık alanında kabul edilen ilk ve tek proje oldu.”
                Kinezyo Bantlama Eğitimi Projesinin, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin pilot üniversite projesi olan Sporcu Sağlığı Araştırma, Uygulama ve Termal Rehabilitasyon Merkezi Projesini ciddi anlamda destekleyeceğini dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Öznur Büyükturan, sporcuların sakatlık ve ağrı durumlarında etkili ve aktif kaslarının yaralanma riskini ortadan kaldırıcı bir tedavi yöntemi olduğunu sözlerine ekledi. Eğitimi ilerleyen günlerde ve Amerika’da Kinezyo Bantlama Üniversitesinden profesör ve doçentler tarafından alacaklarını kaydeden Büyükturan, bu eğitimi proje kapsamında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu bünyesinde görev alan fizyoterapist öğretim elemanları, Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlarda ve özel sektörde pediatrik rehabilitasyon alanında çalışan bir sağlık görevlisinin almasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi. Projenin hazırlanma aşamasında kendilerine verdiği desteklerden dolayı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya teşekkür eden Dr. Öğr. Üyesi Öznur Büyükturan, projenin hayata geçmesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin Kırşehir' de ve bölgemizde sağlık alanında yükseleceğini belirtti.  (Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri