Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nden Yeni Bir TÜBİTAK Projesi

Güncel 18 Mayıs 2018 17:43
Videoyu Aç Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nden Yeni Bir TÜBİTAK Projesi
A
a

Projeleri ve başarıları ile adından söz ettiren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yeni bir projesi daha kabul edildi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Sırakaya’nın yürütücülüğünü üstlendiği "Artırılmış Gerçeklikle Zenginleştirilmiş Sınıflar" isimli proje önerisi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmeye değer bulundu.
4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında yürütülecek olan projede Necmettin Erbakan Üniversitesinden Doç. Dr. Ertuğrul Usta, Amasya Üniversitesinden Doç. Dr. Özgen Korkmaz ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde görev yapmakta olan Dr. Öğr. Üyesi Erhan Güneş, Dr. Öğr. Üyesi Fatma Keskinkılıç ve Arş. Gör. Dr. Bilal Özçakır eğitmen olarak yer aldı.
Proje ile öğretmenlere derslerinde kullanabilecekleri artırılmış gerçeklik öğretim materyali geliştirme becerisinin kazandırılması hedefleniyor. Artırılmış gerçeklik, gerçek görüntü üzerine resim, ses, video, animasyon, 3 boyutlu model gibi sanal nesnelerin eş zamanlı olarak eklenmesini sağlayan bir teknoloji. Bu sayede gerçek durum sanal nesnelerle zenginleştirilme imkanı bulacak. Artırılmış gerçeklikte gerçekliğin grafik, ses, video, animasyon ve 3 boyutlu model gibi çoklu ortam öğeleriyle artırılması, öğrencilerin zihinlerinde canlandırmakta zorlandıkları soyut kavramları somutlaştırarak kolay öğrenmelerini sağlıyor.
25-30 Haziran 2018 tarihleri arasında Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesinde düzenlenecek etkinliklere, Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan 35 ilkokul ve ortaokul öğretmeni katılımcı olarak seçilecek. Projeyle ilgili detaylı bilgilere http://egitimdeartirilmisgerceklik.com/ adresinden ulaşılabilir. (Haber Merkezi)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri