Kırşehir AEÜ TÖMER Çocuklar İçin Uygulamalı İngilizce Konuşma Kursuna Başladı

Güncel 26 Haziran 2018 17:26
Videoyu Aç Kırşehir AEÜ  TÖMER Çocuklar İçin Uygulamalı İngilizce Konuşma Kursuna  Başladı
A
a

Türkiye’yi ve Türk Kültürünü sosyal ve kültürel etkinliklerle tanıtmak;

Türkiye’yi ve Türk Kültürünü sosyal ve kültürel etkinliklerle tanıtmak; çağdaş dil öğretim, yaklaşım, strateji, yöntem, teknik ve teknolojilerini kullanarak Türkçeyi ve diğer dilleri etkili bir şekilde öğretmek, “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi” bilim dalının gelişmesini sağlayacak bilimsel toplantı ve çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla 2015 yılında kurulan Kırşehir  Ahi Evran Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (AEUTÖMER) halkımıza da hizmet vermeye devam ediyor.
Ortaokul öğrencileri için TÖMER bünyesinde 25 Haziran-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında 15 kişilik özel hazırlanan modern sınıflarda düzenlenecek olan uygulamalı İngilizce konuşma kursu için ön kayıtlar başladı. Kurs süresince öğrencilerin gramere yoğunlaşmadan oyun, drama, skeç gibi aktivitelerle eğlenerek İngilizce konuşmayı öğrenmeleri hedefleniyor. Kurslar alanında uzman öğretim görevlileri tarafından yürütülecek olup kurs haftada 8 saat olarak planlanıyor. Kurs kayıtları 22 Haziran 2018’e kadar devam edecek ve kurs sonunda katılımcılara “Kurs Katılım Belgesi” verilecek. Sınırlı kontenjanı bulunan kurs için irtibat numarası 280 49 59.
TÖMER NEDİR?
Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi TÖMER, Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 1984 yılında yabancılara Türkçe öğretmek amacıyla British Council, Goethe Institut, Cervantes ve AllianceFrançaise gibi dünyanın önde gelen dil ve kültür merkezleri örnek alınarak kurulmuştur.
Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi TÖMER, Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 1984 yılında yabancılara Türkçe öğretmek amacıyla British Council, Goethe Institut, Cervantes ve AllianceFrançaise gibi dünyanın önde gelen dil ve kültür merkezleri örnek alınarak kurulmuştur.
TÖMER, Türkiye genelindeki toplam 11 şubesi ve bir yılda yaklaşık 55 bin öğrenci kapasitesine ulaşmış olan dev bir kurumdur. TÖMER`de Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Japonca, Çağdaş Yunanca, Hollandaca, Bulgarca, Çince, Osmanlıca, Arapça ve Avrasya Türkçeleri olmak üzere 20`ye yakın dil öğretilmektedir.
Bir döner sermaye işletmesi olarak Ankara Üniversitesi rektörlüğüne bağlı olarak çalışır. Günün her saatinde gece yarısına kadar kurslar düzenlemektedir. Toplamda onbinlerce kursiyere ve yüzlerce öğretim elemanı kadrosuna sahiptir.
YAYINLAR
Edebiyat (İstanbul), Dil ve İnsan (Kayseri), Alleben (Gaziantep), TÖMER Çeviri (Bursa), Mavi Portakal (Antalya), Türk Lehçeleri (Tunalı Hilmi)
Dil Dergisi (Merkez)
Ana Dili (İzmir) olmak üzere 8 dergi çıkardı. Bu dergilerden Dil Dergisi ile Ana Dili dergisi yayın yaşamlarını sürdürmektedir.
ETKİNLİKLERİ
TÖMER`in dil eğitimi dışında; Sinema ve video kulübü, fotoğrafçılık kulübü, resim ve el sanatları kulübü, müzik kulübü, doğa kulübü, oyun kulübü, edebiyat kulübü gibi sosyal aktiviteleri vardır.
AYRICA;
LANCELOT: Sertifikalı Öğretmenlerden Canlı Çevrimiçi Dil Öğrenimi
Avrupa Dilleri Ağı 2
NEWAP: Karşılaştırma Yoluyla Dil Öğrenimine Yeni Bir Yaklaşım
Göçmenlikten Avrupa Yurttaşlığına
LINGUA Projeleri
FIRST STEPS
EUROPODIANS
başlıklarıyla listelenebilen Avrupa Birliği projeleri yürütülmektedir.
Özel Amaçlı Yabancı Dil Kursları; Kamu Personeli Dil Sınavına (KPDS) Hazırlık Kursları, Üniversitelerarası Dil Sınavına (ÜDS) Hazırlık Kursları, Üniversiteye Giriş Yabancı Dil Sınavına (YDS) Hazırlık Kursları, TOEFL`a Hazırlık Kursları, Çeviri Kursları, Lise Hazırlık Atlama Kursları, Ankara Üniversitesi Yüksek Lisans-Doktora ve Araştırma Görevliliği Yabancı Dil Sınavlarına Hazırlık Kursları, DELF, DALF, DELE, CILS, AIESEC, Sosyal Bilimlere Yönelik İngilizce Kursu, TUS, Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavına (Cope-Proficiency) Hazırlık Kursları, İş İngilizcesi, Türkiye`deki bütün devlet üniversitelerinin ve özel üniversitelerin yabancı dil hazırlık atlama sınavlarına destek kursları düzenleyen TÖMER, “bir dersane olmadığı, bilimsel araştırma ve uygulama merkezi kimliğiyle Ankara Üniversitesi güvencesinde dil öğrenmek isteyen herkese hizmet veren bir dil merkezi“ olduğu savını öngörmektedir.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri