Kırşehir AEÜ, 4,5 kat büyüdü

Güncel 17 Temmuz 2018 15:55
Videoyu Aç Kırşehir AEÜ, 4,5 kat büyüdü
A
a

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitenin son 3 yılda yapılan binalarla fiziki olarak yüzde 450 büyüdüğünü bildirdi. 

Karakaya, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ 1 ve 2. Etap inşaatları ile yerleşkedeki binaların kısa sürede tamamlanarak faaliyete geçirildiğini, üniversitenin fiziki anlamda son 3 yılda yüzde 450 oranında büyüdüğünü belirtti.
Rektörlük, Yabancı Diller Yüksekokulu, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu binalarının inşaatının tamamlanarak açıldığını vurgulayan Karakaya, şunları kaydetti:
"TOKİ 2. Etap içerisinde yer alan Ziraat Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Stadyum ve Maraton Tribünü ile Kongre ve Kültür Merkezi inşaatlarımız tamamlanmak üzere. Ahi Evran Üniversitesi Camisini ibadete açtık ancak cami inşaatı yüzde 87, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi inşaatımız yüzde 66,  İslami İlimler Fakültesi inşaatı yüzde 20, Tıp Fakültesi morfoloji binası inşaatımız ise yüzde 39 düzeyinde devam etmektedir. Kırşehir’de öğrencilerin en fazla yaşadıkları sorunlardan birisi, öğrenci yurtlarının yetersizliğiydi. Bu sorun çözüyoruz. 2 bin 664 yataklı öğrenci yurdu inşaatının kısa sürede biterek, öğrencilerin hizmetine sunulacak. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yapılan 500 kişilik yurt binasının inşaatı devam etmektedir." (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri