Kırşehir’ de Mahremiyet Eğitimi Verildi

Güncel 21 Haziran 2018 10:03
Videoyu Aç Kırşehir’ de Mahremiyet Eğitimi Verildi
A
a

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sosyal politika yaklaşımında ailenin ve toplumsal değerlerimizin korunması için toplumsal değişimler ve teknolojik ilerlemeler ile birlikte bireyin kişisel verilerin korunması ve mahremiyet eğitimi her geçen gün önem kazanması nedeniyle tüm çocuklara, kendi özelinin/özel alanının farkına varabilme, sosyal hayatın içinde kendi özel alanını koruyabilme, diğer insanların özeline saygı duyarak kendisi ile çevresi arasına sağlıklı sınırlar koyabilme becerisi kazanması amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün talimatıyla Kırşehir’ de çocuk birimlerinde çalışan personellere yönelik "Mahremiyet Eğitimi Modülü" uygulandı.

 Programda konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara; “ Hepinizin malumu Kırşehir sosyal hizmetlerde belki de nüfus yoğunluğuna göre ülkemizde en duyarlı, en ilgili ve kuruluş sayısı en fazla illerden birisidir. Çocuk üzerinde 3 kuruluşumuz hayatını idame ettiriyor. Bunlar Çocuk Destek Merkezimiz, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezimiz ve Fatma Bacı Çocuk Evleri Sitemiz. Allah izin verirse yatırımda olup inşaatı %70 seviyesinde olan 13-18 yaş Erkek Çocuk Evleri Sitemizde bu yıl içerisinde teslim olacak kuruluşlardan birisi. Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar olarak 467 personelle hizmet vermekteyiz. Ayrıca 1850 engelli evde bakım hizmeti verdiğimiz, yine Sosyal Yardımlaşma Vakfı kanalıyla 2000’den fazla 2022 maaşından faydalanan engellimiz, sosyal ekonomik destek verdiğimiz 250 ailemiz ve çocuğumuz, koruyucu ailede 29 çocuğumuz yine devlet korumasında hayatını idame ettiriyor. Allah’a şükürler olsun 16 yıldır sürekli iyileşen bir ivme ile hizmet üretilen bir Kırşehir ve Türkiye gözümüzün önünde. Bu hizmetleri üretenlerden yatırımı kazandıranlardan Mevla’m razı olsun. Çocuklarımızın ayağına taş değmesin. Bütün temennimiz vatana ve millete hayırlı evlatlar kazandırmak” dedi.
           Aile Eğitim Programı Eğiticilerinden, Çocuk Gelişimci Yüksel Erol, İl Rehberlik ve Araştırma Merkezinden Psikolojik Danışman Salih Atalay ve Psikolojik Danışman Seher Kaya'nın anlatımlarıyla Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı hizmet vermekte olan bütün çocuk kuruluşları ve birimleri personelleri ile özel kreş ve gündüz bakımevi personelleri, Koruyucu Aileler ve bakanlık tarafından eğitimine devam eden çocukları için Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti sağlanan veliler olmak üzere toplam 160 kişiye yönelik "Mahremiyet Eğitimi" gerçekleştirildi.(Haber Merkezi)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri