Kırşehir' de 2. Kademe Antrenör İntibak Kursu Başvuruları Başladı

Spor 3 Ağustos 2018 16:26
Videoyu Aç Kırşehir' de 2. Kademe Antrenör İntibak Kursu Başvuruları Başladı
A
a

     Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü 18.07.2018 tarih ve 13453533 Sayılı Bakanlık Oluru ile “Yöre Oyunları Kurs Programı”nı uygulamadan kaldırdı.

           Aynı onayda “ Bu onay tarihinden önce söz konusu kurs programına katılmış ve kurs bitirme belgesi almış kişilerin mevcut belgelerinin Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile işbirliğine gidilerek, 2. Kademe Antrenörlük belgesine dönüştürülmesi ve bu işlem tamamlanıncaya kadar mevcut belgelerin geçerli sayılması” ayrıca Eğitici Nitelikleri bölümünün 5. Maddesinin “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından verilen en az 2. Kademe Antrenörlük Belgesine sahip olanlardan o seneye ait vizesini yaptıranlar olarak düzenlenmesi” şeklinde hükümlere yer verildi.
                Kırşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü yaptıkları açıklamada:" Federasyon 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlamadan önce Yöre Oyunları Öğretici Belgesine sahip kişilerin 2. Kademe Antrenör belgesi alabilmeleri için 11-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında 81 İl merkezinde intibak eğitimleri düzenleyecektir. Söz konusu intibak kursuna katılamayan adaylar için 31 Ağustos – 1-3 Eylül 2018 tarihleri arasında da ikinci bir intibak kursu düzenlenmesi planlanmaktadır.
                Başvurular 1 – 11 Ağustos 2018 tarihleri arsında Federasyonumuzun Web sayfasından yapılacaktır. Ayrıca istenilen belgeler ve başvuru formunun ıslak imzalı hali kurs başlamadan önce İl Temsilciliklerine elden teslim edilecektir. 2018 yılı intibak kursları için katılımcılardan herhangi bir ücret alınmayacaktır.
                Kursa katılacak olan adaylar detaylı bilgiler için Kırşehir Halk Oyunları İl temsilcisi Seda İLANBEY ile 0554 471 61 85 numaradan ulaşabilirsiniz. " dedi. (Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri