Kent Park ve Güzler Parkına vatandaşlardan yoğun ilgi

Güncel 30 Temmuz 2018 16:14
Videoyu Aç  Kent Park ve Güzler Parkına vatandaşlardan yoğun ilgi
A
a

Kırşehir merkezinde bulunan Kent Park ve Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik alanı, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

             Kırşehir merkezinin en büyük ve en gözde parkı olan Kent Park ve Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik alanı haftanın her günü vatandaşların akınına uğrarken, hafta sonları da yoğun ziyaretçi çekiyor. Aileleriyle parka gelen ve sahil boyunda yürüyüş yaparak, alandaki değişik aktivitelerden yararlanan ziyaretçiler, zamanlarının büyük bölümünü burada geçiriyor. 
 
             Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “ 2014 yılında hayata geçirdiğimiz bu güne kadar yeni cazibe merkezi alanı haline dönüşen Kent Park’a gelen ziyaretçiler, buraya yerleştirilen kamelyalar da gün boyu oturarak hem vakit geçiriyor hem de göl manzarasını izleme imkânı buluyor. Kent Parkın güzelliğinin keyfini yaşayan ziyaretçiler, alanda gezinti yapmanın keyfini de doyasıya çıkarıyor” 
Başkan Bahçeci, “Güzler alanının doğal yapısına müdahale edilmeden tasarladığımız projeyle de konforlu bir piknik alanı, seyir terasları, basketbol sahası, oyun grupları, kafeterya, köprüler, idari binalar, büfeler, satış birimleri ve çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için planladığımız evcil hayvan parkı ve eğitim alanları yer alıyor. İçerisinde onlarca çeşit kuşun bir arada yaşadığı bir kuş bahçesi de mevcut. İster kalabalık gruplar halinde, ister aileler halinde, piknik yapabiliyor. Parkın ziyaretçileri, spor komplekslerinde futbol, basketbol, voleybol ve tenis gibi sportif aktivitelerden de yararlanabilirken, spora ilgi duyan gençler ve çocuklar oyun alanlarına yoğun ilgi gösteriyor.  
Bir zamanlar Kırşehir’de ciddi anlamda sosyal tesis ihtiyacı hissediliyordu. Şimdi bu tesislerimizin sayılarını çoğalttık. Vatandaşlarımız aileleriyle  huzur ve güven içerisinde istediği tesise giderek çayını içip sohbetini yapabiliyor. Hatta gün içerisinde İl dışından çay içmeye gelip geri dönen vatandaşlarımıza şahit oluyoruz.  Bundan son derece mutluluk duymaktayım. Bu güzelliğe katkıda bulundukları için çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. 
 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri