Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu’ndan Neşet Ertaş’ın Mezarına Ziyaret

Güncel 20 Mart 2018 10:11
Videoyu Aç Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu’ndan Neşet Ertaş’ın Mezarına Ziyaret
A
a

Kırşehir Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu Üyeleri Neşet Ertaş’ın Mezarını Ziyaret Ettiler

Başkanlığını Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayla Ünsal’ın yaptığı Kırşehir Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu Üyeleri Neşet Ertaş’ın mezarını ziyaret ettiler.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kent Konseyi Genel Sekreteri Osman İlhan Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan Sağlık Çalışma Grubu Üyelerimize proje çalışmaları kapsamında Kırşehir’i, Kırşehir’in değerlerini, tarihini tanıtmak ve hayatta olup, Kırşehir’le özdeşleşmiş insanları evlerinde, ahrete intikal edenleri de mezarları başında ziyaret ettiklerini belirterek bu amaçla mezarları bağbaşı mahallesi mezarlığında bulunan halk ozanları Neşet Ertaş, Babası Muharrem Ertaş ve Çekiç Ali’nin mezarlarını ziyaret ettiklerini belirtti.
Genel Sekreter Osman İlhan bu çalışmaların Kırşehir’in, Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılması bizler ve Kırşehir için faydalı olacaktır. Zira Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinden oluşan grup üyelerimiz Kırşehir’den gittikten sonra memleketlerinde veya iş hayatına atıldıkları başka illerde Kırşehir’de edinmiş oldukları iyi ve kötü izlenimlerini anlatacaklardır.
Bizlerde Kent Konseyi olarak grup üyelerimizin Kırşehir için olumlu izlenimlerini anlatmaları reklamını en iyi şekilde yapmaları için çalışıyoruz dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri