Kendirli “AK Parti Ailesi Olarak Her Zaman Bu Ülkenin İnsanlarına Hizmete Hazırız”

Güncel 19 Haziran 2018 09:38
Videoyu Aç Kendirli “AK Parti Ailesi Olarak Her Zaman Bu Ülkenin İnsanlarına Hizmete Hazırız”
A
a

Ak Parti Kırşehir Milletvekili adayı Mustafa Kendirli gazetemiz muhabiri Canan Arıöz ile yaptığı röportajda Arıöz’ün sorularını cevapladı.

Kendirli “AK Parti Ailesi Olarak Her Zaman Bu Ülkenin İnsanlarına Hizmete Hazırız”  
Ak Parti Kırşehir Milletvekili adayı Mustafa Kendirli gazetemiz muhabiri Canan Arıöz ile yaptığı röportajda Arıöz’ün sorularını cevapladı.
Gazetemiz muhabiri Canan Arıöz’ün sorunlarını yanıtlayan Mustafa Kendirli 24 Haziran seçimleri öncesi değerlendirmede bulundu. 24 Haziran seçimlerinin hatırlı olmasını dileyen Kendirli, Ak Parti ailesi olarak her zaman bu ülkenin insanlarına hizmete hazır olduklarını belirtti. Sorulara samimi bir şekilde cevap veren Ak Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli Kırşehir’den iki milletvekili çıkarmak istediklerini belirtti.
Milletvekili adayı Kendirli gazetemiz muhabiri Canan Arıöz’e yaptığı açıklamalarda:
“Kırşehir’e hizmet etmek için siyasete atıldım”
Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli siyaset hayatına Ak Partide başladığını belirterek; Ak parti iktidarının içerisindeyim her kademesinde görev yaptım.
Halen görevi başında yılmadan usanmadan gecesini gündüzüne katan hizmetin her kademesinde emeği olan belediye başkanımız, Yaşar Bahçeci, önceki dönemde görev yapmış milletvekillerimizin hepsiyle çalıştım. Mikail beyle, Hacı beyle Abdullah beyle, Muzaffer beyle, Salih beyle, hem il başkanları ile hem de milletvekilleri ile çalışma imkanı buldum. Tabi bundan da gurur duruyorum. Hepsi birbirinden tecrübeli, hepsi şehre çok güzel hizmetler, çok güzel yatırımlar getirdiler. Son dönem 2015-2018 arasında aşağı yukarı 2,5 yıl süreçte il başkanlığı yaptım. İl Başkanlığında sorumluluklar biraz daha farklıydı. Benim dönemime denk gelen iki tane büyük seçim oldu.
24 Haziran 2018 de Kırşehir’den milletvekili adayı olarak gösterildim. Türkiye´ye hizmet etmek, Kırşehir’e hizmet etmek için siyasete atıldım.” İfadelerini kullandı.
 
“Yeni Türkiye´nin kurulmasında yer almak için AK Parti´nin içerisinde yer aldım”
Ak Partinin içerisinde yer aldığını belirten Ak Parti Kırşehir Milletvekili adayı Kendirli: “AK Parti´nin kuruluşundan itibaren her kademesinde yer aldım. Çünkü AK Parti sessiz yığınların sesiydi. 21. Yüzyılın Türkiye´nin yüzyılı olması hedefine katkı sunmak, evrensel ölçekte bir demokrasi tesisi, özgürlüklerin alanının genişlemesi, refahın büyütülmesi, açılım sürecinin kalıcı barışa çevrilmesi ve Büyük Türkiye ülküsü için siyaset tercihinde bulundum. Şehir yatırımlarıyla alakalı projeler takibinde de milletvekillerimizle birlikte olduk ama daha az sorumluluk teşkilatı temsil ediyorduk ama tabiî ki milletvekillerimizle de çok istişareler yaptık.  Yarının Türkiye´sinin kuruluşunda insanların hizmet şuuru ile yorulmadan çalışması gerektiğini ifade ediyordu. Ben de bugünkü kullanılan anlamda Yeni Türkiye´nin kurulmasında yer almak için AK Parti´nin içerisinde bulundum. Neden AK Parti, sorusunu biraz açmak istiyorum. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet için. Milletimizin inandığı değerlerinin inkişafı ve hayalini kurduğumuz güçlü Türkiye´nin imarı için. Türkiye´yi büyütmek, Türk halkını mutlu, müreffeh, özgür ve saygın bir yaşama kavuşturmak için. Teknolojide, ulaşımda, bilişimde, eğitimde, sağlıkta yaşam standardını, gelişmiş ülkelerin halklarının mevcut yaşam standartlarının üzerine çıkaran lider Türkiye için, İstikrarın ve iktisadi kalkınmanın sürdüğü, sanayi, tarım, sosyal ve kültürel alanlarda yapılan yatırımlarla muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yarışında emin adımlarla yürüyen bir Türkiye için. Çocuklarımızın rahat bir nefes aldığı temiz, ak, pak bir çevre bilincinin yerleştiği bir Türkiye için.” ifadelerine yer verdi.
“İnsanlarımız bizi gördüklerinde yüzleri gülüyor”
 “Siyasetin ve sivil toplum çalışmalarının içerisinde zaten olduğumuzu ifade etmiştim. İsmimizin aday listesinde yer alması bizimle birlikte siyaset yapan insanlar tarafından sevinçle karşılandı. Ayrıca yıllarca halkla iç içeydik, aday gösterilmemiz halkımızı da memnun etmiştir. Şu anda sokaklardayız ve insanlarımız bizi gördüklerinde yüzleri gülüyor ve memnuniyetini ifade ediyorlar.”
“Eğitime yönelik projelere destek vermeyi insani bir görev olarak bildim”
 
Milletvekili adayı Mustafa Kendirli özellikle eğitimle ilgili projelere destek verdiğini belirterek: “Şehrin üzerinde bu da olsun dediğim hayallerim var. Biliyorsunuz ki ben iş dünyasından gelen bir hemşehrinizim. Bu şehirde doğdum, bu şehirde büyüdüm ve çok erken yaşlarda ticaretin içerisindeydim. Ben bir işadamıyım. Rahmetli babam ben 20 yaşındayken vefat etti. Ben evin tek erkek çocuğuydum ve mevcut işleri benim yürütmem noktasında başka çıkar yolu yoktu.
İş dünyasının içerisinden geldiğim için şehrimizle alakalı yatırımlar noktasında hayalim hep şuydu; iyi bir sanayi kenti olabilmek. Bizim bu konuda eksiklerimizin olduğunu düşünüyorum. Bizden önceki dönemlerde Ak Parti iktidarından önceki dönemlerde tartışma ve eleştirme anlamında söylemiyorum ama organize sanayi yapılırken ben çok küçüktüm. Organize sanayi yeri konusunda öyle bir irade koyma şansımız yoktu ama kendi kendime düşündüm bir yatırımcı olarak hep şu soruyu sormuşumdur, neden bu yer seçildi? Çünkü güzergâhı üzerinde yolumuz güneydoğu ile batıyı en az 24 illeri bağlayan bir yol.
Reklam giderleri işletmelerde belli bir noktadan sonra üretimler oluştuktan sonra en önemli giderlerden biridir. Keşke bizim organize sanayimiz yol boyunda olsaydı. Hâlbuki oralarda organize sanayi yapılacak çok yerlerimiz vardı. Bu yol boyunda fabrikalarımızı yapsaydık o fabrikalarımızın koca koca levhalarını dikselerdi, yol güzergâhında gelip geçen kendi sektörüyle alakalı bu yolu kullanan doğudan güneydoğudan geçen sanayicilerimiz, tüccarlarımız, esnaflarımız bizlerden alışveriş yapsalardı daha iyi olurdu.
Bu hayallerimizi Allah izin verirse gerçekleştiriyoruz. Bununla ilgili çalışmayı başlattık bile. İnşallah organize sanayimizi genişletme ve büyütme noktasında ve benim hayalimle yola çıkarma noktasında girişimlerde bulunduk. Bunun yanında Petlas’ la bir protokol imzaladık.
Petlas’ın yanındaki alanı da organize sanayi olarak ilan edeceğiz. Yatırım ve sanayi noktasında çok güzel projelerimiz olacak.
“Kırşehir’imizi Termal Turizm merkezi yapacağız”
Kırşehir’imizi Termal Turizm merkezi yapacağız. Termal manada Türkiye’nin en önemli en kaliteli suyuna sahibiz ama biz bunu pazarlayamıyoruz. Bir işletmecinin en kolay satacağı kaliteli mal iyi maldır.
Bizim elimizde böyle değerli böyle kıymetli bir su varken bunu değerlendirip maalesef pazarlayamadık. Bunu yapabilmek için biz siyasetçiler alt yapıyı iyi oluşturmamız gerekiyor. Böyle girişimler önceki dönemlerde de fazlasıyla yapıldı. Ama maalesef demokrasi bizim önümüzü ciddi anlamda tıkadı.
Bütün Türkiye’ye ardından da bütün dünyaya hitap edebilecek bir termal alt yapı oluşturmaktır. Asıl mesele yatırımcıyı buraya getirebilecek alt yapıyı oluşturmak. Üniversitemizden de gerekli desteği alarak daha yaşanabilir Termal Turizm haline getirmeliyiz.
 Üniversitemizde bir fizik tedavi hastanesi yapılıyor inşaatı devam ediyor. Bunun yanında sadece termal turizm değil termal seralar da Karakurt bölgesinde çalışmamızı da başlattık.
“Yamula projesi bizim şehrimizin çok önemli projesidir”
Kayseri’deki Yamula baraj suyunun ilimizin belirli bir bölgesine su verme projesi şehrimiz için en önemli projelerden biridir. Yamula projesi bizim şehrimizin çok önemli projesidir. Çöl arazisi diye bahsettiğimiz Boztepe köyleri çok verimli araziler. O toprakları su ile buluşturabilirsek Kırşehir de tarımı iyi bir noktaya getirmiş olacağız.
 Çiftçi daha büyük arazileri ekip biçecek ve parçalanmış yapılardan da kurtulacağız. Hedefimiz 2023 de toprakla suyu buluşturmak.
“Tarım ve hayvancılığın merkezindeyiz”
Hayvancılıkla ilgili projeler Ana yola yapıldığı için mesafeler koyuldu ama içerilerde ruhsat alım konusunda bir sıkıntı yok. Yatırımcımızın önünü açmak adına ne gerekiyorsa yapılacak.
Birbirine çok yakın işletmelerde hastalık ve birbirine geçme olanağı çok olacak.
 Alanımızdaki yaptığımız işler ben biliyorum mantığıyla iş yapmayacağız.
 
Tuz gölü havalimanı aslında Nevşehir Kırşehir ve Ankara’ya hitap eden havalimanı ama bizim havalimanına yolumuz Hacı Bektaş’tan geçtiği için biraz uzun İnşallah yeni dönemde havalimanın yolunu yaparak 30 dakikaya düşüreceğiz. En hızlı yapacağımız projelerden biri bu. Ankara merkezden Esenboğa’ya gitmek bir saati alıyor. Maksimum 30 dakikalık bir sürede biz havalimanımıza ulaşacağız.
 
Bu ülkenin yatırım yapılarak, insan istihdam ederek, ihracat yapılarak kalkınacağına inanan ve yaşayan birisiyim. Yani AK Parti´nin gelecek Türkiye vizyon belgesinde yer alan düşüncelere gönülden inanıyorum. Bu arada sivil toplum çalışmalarını çok önemsiyorum. Bu konularda daha aktif olacağım. Toplumsal kalkınmanın, birlik ve beraberliğin günümüzde sivil toplum çalışmaları ile mümkün olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da ciddi çalışmalarım oldu. Eğitime yönelik projelere destek vermeyi insani bir görevi olarak bildim. Gerek kamunun gerekse sivil toplum kuruluşlarının eğitim faaliyetlerini sürekli destekledim.” Dedi.
 “Enerji kaynaklarının aktif hale gelmesi için düşüncelerim var “
 “Kırşehir’in çok güzellikleri, zenginlikleri var, turizm için müthiş bir altyapısı.  Bu zenginliklerin ekonomiye kazandırılması için çalışmalar yapacağım. Alternatif enerji kaynaklarının aktif hale gelmesi için düşüncelerim var. Kırşehir’in yeşil ve orman alanlarının korunmasına yönelik düşüncelerimiz var. Aslında bu konuda söyleyeceğimiz çok şey var ama bunları zamanla kamuoyu ile paylaşacağım.” Dedi.
“Türkiye´nin 2023 vizyon belgesinde Kırşehir önemli bir yer tutmaktadır.”
“Kırşehir düne kadar Ankara´ya - Kayseri’ye yakın taşra bir şehirdi. İnsanlar devletten sürekli bir şey bekliyordu. Günümüzde ise Kırşehir tam anlamıyla bir sanayi şehri haline geldi. Organize sanayi bölgemizde doluluk oranı arttıracağız Şimdi verimliliği artırmaya yönelik çalışmalar yapılıyor. Türkiye´nin 2023 vizyon belgesinde Kırşehir önemli bir yer tutmaktadır. Bu Kırşehir’in gelişimini de hızlandıracaktır.”
“Kırşehir’in sorunlarının çözüldüğünü düşünüyorum”
Parti döneminde Kırşehir’in sorunlarının çözüldüğünü düşünüyorum. Yollar, sağlık yatırımları, Terminal, Güzler Parkı, Neşet Ertaş Kültür Merkezi,  köylere götürülen hizmetler, adliye sarayları, sanayiye yapılan yatırımlar, barajlar bu yapılanların sadece başlıklarını ifade ediyor. Fakat durağanlaştığınız an düşüşünüz başlamış demektir. Kırşehir’in ulaşımında yeni atılım başlatması gerekiyor. İnsanlar daha fazlasını bekliyor. Turizm konusunda gereken alt yapıyı oluşturamadığımızı düşünüyorum. Kırşehir, dünya tarihine ışık tutan bir bölge. Yer altı hazineleri çıkarılmayı bekleniyor. “ dedi.
“Bizim için önemli olan bizlerin ne yapacağıdır “
 “Bizim için önemli olan bizlerin ne yapacağıdır. AK Parti, tabandan gelen adayları ile, Sivil toplum liderliği yapan adayları ile Türkiye´nin geleceğine mühür basacak adayları ile seçime gidiyor. Zaten adaydan daha ziyade siyasi partilerin olaylara bakışı önemlidir. AK Parti bu konuda kendisini ispat etmiş, yaptıkları ile herkesin gönlünde yer almış bir partidir. AK Parti´nin iki adayı da bu işleyen sistem içerisine en güzel hizmetleri sunacaklar ve yarının Türkiye´sini kurmada ömürlerini adayacaklardır.” İfadelerini kullandı.
“AK Parti hükümetin 2023 hedefleri doğrultusunda projelerini bir bir hayata geçirecektir”
 “AK Parti, tekrar tek başına iktidara gelecektir, bundan kimsenin endişesi olmasın. Bu konuda halkımızın tercihlerini görüyoruz ve mutlu oluyoruz. 24 Hazirandan sonra kurulacak AK Parti hükümetin 2023 hedefleri doğrultusunda projelerini bir bir hayata geçirecektir. “ ifadelerine yer verdi.
“Korkuları yönetmek, büyük bir ustalık ister “
AK Parti kurulduğu tarihten itibaren vesayet sisteminin her türlüsü ile mücadele etti. Bu mücadelede tek bir hedefi vardı, o da milli iradenin tecelli etmesiydi. Yıllarca vesayet sistemi sebebiyle vatandaşımızın tercihleri devlet yönetimine yansımamıştır. AK Parti vesayet sistemini kırmış ve milli iradenin devlet yönetiminde etkin olmasını sağlamıştır. Korkuları yönetmek, büyük bir ustalık ister. AK Parti, demokratikleşme paketi ile alternatifsiz olduğunu bir kez daha göstermiştir. Türkiye´de yasaklar ve korkular üzerine inşa edilecek politikalar bu tarihten itibaren işlemeyecektir. Köylerin isimlerinden, insanların inançlarından, azınlıkların haklarından, seçmenlerin kendi temsilcilerini seçmesinden korkan bir sistemden, her konunun tartışıldığı bir Türkiye´ye gelmek demokratik bir devrimdir. Yıllarca demokratikleşme ve insan haklarının önüne ceddi setler çekilmiş ve tek tip insan prototipi oluşturulmaya çalışılmıştır. İfadelerini kullandı.
“İnsanlarımızın şu anda en büyük isteği istikrar ortamının sürdürülmesidir”
 “Doğrusunu ifade etmek gerekirse insanlarımızın şu anda en büyük isteği istikrar ortamının sürdürülmesidir. Seçmenimiz ülkenin kaos ortamına sürüklenmek istediğini biliyor ve görüyor. 2000´li yılların öncesini tekrar yaşamak istemiyor. Seçmenin bizden isteği bu yöndedir.” Dedi.
“AK Parti´nin yaptıklarını biliyor ve daha güçlü bir destekle bizi destekleyeceklerdir “
 “Yeni Türkiye´nin 2023 hedefleri var. Bu hedefler arasında dünyanın en büyük 10. ekonomisi haline gelmek, milli geliri 25 bin dolara çıkarmak,  500 milyar dolar ihracat yapmak, tarımda dünyada ilk beş arasında yer almak bu hedeflerden sadece bir kaçıdır. gerek ekonomik, gerekse insan hakları konusunda parlak bir vizyon oluştururken,  ülkeyi sağlam ve sağlıklı temeller üzerine inşa etme gibi bir mecburiyetimiz bulunuyor. Nasıl bir Türkiye istiyoruz?  Geçtiğimiz süreçte Yeni Türkiye´nin temelleri atıldı. İnşa edilen Yeni Türkiye yükseliyor. Türkiye´nin 2023,  hedefleri ve projeleri var. Bu hedefleri tutturma yolunda önümüze her türlü dikenler çıkacak, engellemeler olacak, yolumuzdan çevirmeye zorlayanlar olacaktır. Yolumuzu yitirirsek, hedeflerimizi tutturamayız. Yeni Türkiye´yi kurmayı hayal olmanın ötesine taşıyacak en önemli unsurun da milletin iradesi olduğunu unutmamalıyız. Kırşehirliler,  AK Parti´nin yaptıklarını biliyor ve daha güçlü bir destekle bizi destekleyeceklerdir. Kırşehirlilere şimdiden verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum dedi.
(CANAN ARIÖZ)
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri