Kaymakam Basrı’ dan “Kırmızı Düdük” Kampanyasına Destek

Güncel 27 Ağustos 2018 11:18
Videoyu Aç   Kaymakam Basrı’ dan “Kırmızı Düdük”  Kampanyasına Destek
A
a

Akpınar Kaymakamı Bilal Basrı İçişleri Bakanlığımızca başlatılan “Bu Bayram Ben De Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyasına destek verdi.

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan kampanya kapsamında Akpınar Kaymakamı Bilal Basrı ile beraberinde İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri ilçedeki uygulama noktalarına giderek sürücüleri kampanya hakkında bilgilendirdiler.
Akpınar Kaymakamı Bilal Basrı bu kampanyada yolculuk anında çocukların kırmızı düdüklerini çalarak sürücüleri hatalarına karşı uyaracaklarını söyledi.
Uygulama noktalarını gezerek araçlardaki çocukları kampanya hakkında bilgilendiren Akpınar Kaymakamı Bilal Basrı, “Bilindiği gibi, her bayramda ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları sayısında artış yaşanmaktadır. Bu nedenle, güvenli bir yolculuk yapmak ve trafik kural ihlallerinin önlenmek amacıyla İçişleri Bakanlığımızca “Bu Bayram Ben De Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyası başlatılmıştır. Bu kampanyada, çocukların aileleri ve yakınları üzerindeki etkilerinden faydalanmak suretiyle kazaların en aza indirilmesi hedefleniyor. Biz de bu kampanyaya destek olmak için uygulama noktalarına gelerek çocuklarımızı kampanya hakkında bilgilendirdik. Çocuklarımıza kampanyaya kırmızı düdük ve broşürler dağıttık. Kampanya ile aşırı hız yapılması, emniyet kemeri takılmaması ve araç kullanırken cep telefonu kullanılması durumlarında çocuklarımız trafik polisi görevi ifa ederek, kırmızı düdüklerini çalarak ailelerini ve sevdiklerini bu kural ihlallerine karşı uyaracaklar. Kampanya ile ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğünce afiş, broşür, şapka, tişört ve kırmızı düdük gibi farkındalık yaratmada kullanılacak araçlar, emniyet ve jandarma teşkilatları mensuplarımızca ilçe halkımıza dağıtılmaktadır. Bu vesileyle, herkesin Kurban Bayramını içtenlikle kutluyor, vatandaşlarımıza kazasız, belasız yolculuklar diliyorum.” dedi. (Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri