Kayık'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Güncel 21 Nisan 2018 14:35
Videoyu Aç Kayık'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
A
a

Kırşehir Vali Vekili Adnan Kayık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kayık, mesajında, TBMM'nin açılışının 98. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşandıklarını belirtti.

Ulusal egemenliğin tescillendiği 23 Nisan gününü, cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye'nin geleceği olarak gördüğü, saflığın ve masumluğun timsali olan Türk çocuklarına bayram olarak armağan ettiğini vurgulayan Kayık, şunları kaydetti:

"Günümüzde dünya çocukları ile birlikte kutlanmaya başlanan ve evrensel bir bayram haline gelen 23 Nisan'da, sevincimizi ve coşkumuzu dili, rengi, kültürü farklı ancak aydınlık yürekleriyle ışık ve neşe saçan dünya çocukları ile birlikte paylaşma imkanı bulmaktayız. Gelecekte ülkemizin sorumluluğunu devralacak çocuklarımızın kaliteli bir eğitimle arzu ettiği mesleklere sahip olması, ilim ve teknolojinin öncülüğünde, manevi değerlerimizi sahiplenen milli ideallerimizi yücelten bir anlayışla yetişmesi en büyük arzumuzdur. İnanıyorum ki bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye'yi inşa edecek, insanlık olarak büyük ihtiyaç duyduğumuz dünya barışına önemli katkılar sağlayacaklardır."

Kayık, Türk ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı içtenlikle kutladığın belirtti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri