Kaya Yine Sahada: “Çalışmak İsteyenler İçin Buradayız”

Güncel 14 Nisan 2018 16:47
Videoyu Aç Kaya Yine Sahada: “Çalışmak İsteyenler İçin Buradayız”
A
a

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya ve ekibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın başlattığı istihdam teşvik paketlerini Kırşehir’in önde gelen işletmelerini kapı kapı gezerek anlatıyor.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, İlimizin önde gelen firmalarını ziyaret etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun duyurduğu istihdam teşvik paketlerini anlatmak üzere yapılan ziyaretlerde aynı zamanda işverenlerin sorunlarını konuşarak sorunlarına merhem olmak amaçlanıyor.

Geçtiğimiz hafta içinde yapılan ziyaretlerde PETLAS, ÇEMAŞ, GRANİTAŞ, ERASLANLAR, TÜRK TELEKOM, Reina Giyim, Terme Termal Otel, Aslan Kardeşler Gıda gibi Kırşehir  için önemli firmalar ziyaret edildi. Ziyaretlerde hem yeni gelen teşvikler, hem de İŞKUR’un hali hazırda devam ettirdiği teşvikler işverenlerimize aktarıldı.

Kırşehir’in  büyük firmaları genel sorunların başında istihdam edilecek personel bulmakta çok zorlandıklarını belirttiler. Yaptığı açıklamada İl Müdürü Kaya “İş arayan, çalışmak isteyen herkesi İl Müdürlüğümüze davet ediyoruz. Çalışmak isteyen vatandaşlarımızı firmalarımızdan uygun olanlara yönlendireceğiz. Bu büyük firmalarımız çalışan bulmakta zorlanırken vatandaşlarımızı bu işyerlerimize göndermek boynumuzun borcudur. Yeni başlayan İlave İstihdam Teşviki ile Bir Senden Bir Benden İstihdam Teşviki işverenlerimiz tarafından çok olumlu karşılandı.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri