Kaman Gençlik Merkezi'nde "Kod Adı 2023 Projesi" Eğitimleri Veriliyor

Güncel 30 Ocak 2018 17:01
Videoyu Aç Kaman Gençlik Merkezi'nde "Kod Adı 2023 Projesi" Eğitimleri Veriliyor
A
a

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilin gençlik merkezlerinde uygulamaya sunulan "Kod Adı 2023 Projesi" kapsamında Kaman Gençlik Merkezi'nde öğrencilere algoritma, programlama, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik alanlarda eğitimler veriliyor.

Kaman Gençlik Merkezindeki eğitime, 12-15 yaş aralığındaki gençler katılırken, proje sayesinde tamamen yerli ve milli yazılımın geliştirilmesi amaçlanıyor.
Kaman Gençlik Merkezi Müdürü Cengiz Arslan, yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığınca uygulamaya konulan projenin, ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:
"Kaman Gençlik Merkezi'nde bu projenin eğitimini alan 20 gencimiz var. Teknoloji devrinde yaşıyoruz ve içinde bulunduğumuz süreçte milli yazılımların ne kadar önemli olduğunu askeri, sanayi, web, mobil ve bilgisayar uygulamaları gibi konularda görmekteyiz. Başarılı olan öğrencilerimizi ASELSAN, TUBİTAK gibi yerlere yönlendirerek, daha donanımlı eğitimler almalarını istiyoruz."
Merkezin bilgisayar öğretmeni Raşit Keten de ülke genelinde kullanılan yazılım programlarının, tamamen yerli ve milli olmasının hedeflendiğini vurgulayarak, "Bugün sadece sosyal medya sayesinde, milyarlarca dolar gelir elde ediliyor. Biz de kendi yazılımlarımızı, uygulamalarımızı oluşturarak ülkemize faydalı olacağız." ifadelerini kullandı. (AA)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri