Kaman Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası Yakında Açılıyor

Güncel 25 Mayıs 2018 16:46
Videoyu Aç Kaman Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası Yakında Açılıyor
A
a

Kaman Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının kısa sürede hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

Kırşehir Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Türkoğlu başkanlığındaki heyet, yapımı devam eden Kaman Devlet Hastanesi yeni hizmet binası inşaatında incelemelerde bulundu.
Yetkililerden bilgi alan Türkoğlu, 16 bin metrekarelik kapalı alana sahip 75 yataklı yeni hizmet binasının açılışa hazır hale geldiğine vurgu yaparak, Kaman'daki sağlık hizmetlerine büyük katkı yapacağını belirtti.
Açıklamada, hizmet binasında 12 yoğun bakım bölümü ve 3 ameliyathane yer alacağını aktaran Türkoğlu, "Yeni hizmet binamızın vatandaşlarımıza kaliteli ve verimli sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra bu hizmetlere daha kolay ve hızlı ulaşılması hedeflenmektedir. Açılış sırasında herhangi bir aksaklık yaşanmaması ve eksikliklerin giderilmesi için tespitler yaparak yerinde incelemede bulunduk." ifadelerine yer verdi.
Ziyarete, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Avcu, Kaman Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Ersoy ve diğer yetkililer de eşlik etti. (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri