Kaman'da Dolmuş Hatları Genişletildi

Güncel 10 Ekim 2018 14:31
Videoyu Aç Kaman'da Dolmuş Hatları Genişletildi
A
a

Kaman’da yaklaşık 10 yıldır şehir içi ulaşım hizmeti veren minibüs/dolmuş hattına yeni güzergâhlar eklendi.

Rahatlık ve kolaylık sağlamasının yanında ekonomik olması nedeniyle tercih edilen dolmuşlar, üniversite öğrencilerinin ulaşımının sağlanması ve uzak mahallerde oturan halkın artan talepleri sonucu 2008 yılında Kaman Belediyesi tarafından belirlenen hatta hizmet vermeleri şartıyla kurulmasına müsaade edilmişti.
Dolmuşçu esnafı, yaklaşık 10 yıldır 9 araç ile Sarıuşağı TOKİ, Üniversite, Hastane ve Müderris Mahallesi güzergâhında hizmet vermekte.
 
Şehir içi ulaşımda dolmuş kullanımını benimseyen Kamanlı hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda yeni hat açılmasına Kaman Belediyesince olur verildiğini belirten dolmuşçu esnafının verdiği bilgiye göre; “Hattımız Cuma Mahallesinden Hazarkent Sitesine kadar, Ziyarettepe Mahallesinde Gökkent, Yeşilkent, Taşkent, Adliye Sarayı ve Askerlik Şubesi ile Hacıpınar Mahallesindeki Üniversiteden Hükümet Konağı istikametine kadar genişletilmiştir. Eski güzergahlarımızda da yolcu taşımaya devam edeceğiz. Dolmuş indi-bindi ücretlerimiz öğren için 1,5 TL, vatandaş için ise 2 TL olarak fiyatlandırılmıştır. Halkımıza hizmet vermekten mutluluk duyarız,” dediler.
(Kaman Ak Haber)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri