Kaman’da Deprem Tatbikatı Gerçekleşti

Güncel 6 Mart 2018 18:04
Videoyu Aç Kaman’da Deprem Tatbikatı Gerçekleşti
A
a

Kaman'da Kız İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu'nda Deprem Tatbikatı yapıldı

Kaman'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce koordine edilip, İl Afet ve Acil Durumlar Müdürlüğü, Kaman Belediye Başkanlığı ve İlçe Sağlık Merkezi işbirliğince "1-7 Mart Deprem Haftası" dolayısıyla personel tahliye tatbikatı yapıldı.
 
Kız İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu'nda tatbikat öncesi öğrencilere, deprem ve yangın anında nasıl davranmaları gerektiği anlatıldı. Daha sonra çalan alarm sesiyle sınıfta sıraların altına giren öğrenciler, deprem pozisyonu aldı. İkinci alarm sesiyle öğrenciler okulu tahliye ederek, bahçedeki güvenli alana geçti.
Tatbikatta senaryo gereği okulda mahsur kalan kişi Kaman Belediyesi itfaiye ekiplerimizce kurtarılıp sağlık ekiplerine teslim edildi. Deprem sonrası oluşabilecek yangınlara karşı bahçede güvenli bölgede toplanan öğrencilere, okul idarecileri ve öğretmenlere itfaiye ekiplerince yangının nasıl söndürülmesi gerektiği konusunda bilgi verildi.
 
Kaman Kaymakamı Murat Girgin, tatbikat sonrası yaptığı açıklamada, deprem bilincinin küçük yaşlardan itibaren çocuklara verilmesi gerektiğini ve tatbikatın öğrenciler için eğitici olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri