Kaman’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk Anıldı

İlçelerimiz 11 Kasım 2017 11:33
Videoyu Aç Kaman’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk Anıldı
A
a

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yılında ülke genelinde olduğu gibi Kaman’da da düzenlenen programlarla anıldı.

Ulu Önderin aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde düzenlenen ilk program, saat 08.55’te Cumhuriyet Meydanında çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saat 09.05’te yapılan 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından bayraklar yarıya indirildi.
Mucur Kaymakamı Murat Girgin, Garnizon Komutanı Fırat Mert Fidancı,  Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, protokol üyeleri, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
Daha sonra Kültür Merkezi Konferans Salonunda Atatürk' ün hayatı ve yaşamı ile ilgili Şehit Bayram Kara ortaokulunun düzenlediği programda; Buse Naz Durmuş’un okumuş olduğu Mustafa Kemal’i düşünüyorum adlı şiir ile birlikte sinevizyon gösterimi yapıldı. Atatürk oratoryosu gösterisi, Dünya Liderlerinin Atatürk ile ilgili sözlerinin okunması ve koro gösterileriyle devam eden program sona erdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri