Kaman’da Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası Başlatıldı

İlçelerimiz 11 Ekim 2017 13:35
Videoyu Aç Kaman’da Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası Başlatıldı
A
a

Kırşehir Kaman Kaymakamlığı tarafından düzenlenen toplantıda Arakan'da yaşanan zulme uğrayan Müslümanlar için destek çağrısı yapıldı.

Myanmar hükümeti tarafından Arakan özerk bölgesinde yaşayan Müslümanlara yapılan soykırıma tepki göstermek ve zulme uğrayanlara destek vermek amacıyla Kırşehir Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyası üzerine Kaman Kaymakamlığı tarafından toplantı gerçekleştirildi.
Kaman Kaymakamı Murat Girgin yaptığı konuşmasında " Geçtiğimiz yıllarda Bayırbucak Türkmenleri ve Halep için çeşitli yardım kampanyası başlatmış ve Kaman halkı tarafından da bu kampanyalar büyük ilgi görerek önemli miktarda yardım toplamıştık. Bu sefer de Arakan'da soykırıma maruz kalan Müslüman kardeşlerimiz için valiliğimiz tarafından bir kampanya başlatıldı." dedi.
Girgin " Bu bölgede sürekli sıkıntı oluyordu. Ancak geçtiğimiz ağustos ayından itibaren Myanmar hükümeti yaptığı zulmü arttırdı ve soykırım yapmaya başladı. Arakan Müslümanları, BM tarafından “Dünyanın en mazlum halkı” olarak ilan edildi. Binlerce insan dünyanın gözü önünde katledildi, göç edilmeye zorlandı. Zaten fakir olan bu bölge halkına kimlik verilmiyor, ekonomik ambargo uygulanıyor. Biz de Türk milleti olarak geçmişten beri hep yardıma muhtaç olanla ekmeğini bölüşen, zulme uğrayanın elinden tutan bir millet olduğumuz için din kardeşlerimize yardım etmeliyiz. AFAD tarafından ulaştırılacak maddi yardımları belirlenen hesap numaralarından göndermenizi rica ediyoruz." diyerek gönüllülük esaslı olan kampanyaya destek beklediklerini belirtti.
Kaman Kaymakamlığı tarafından Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen programa Kaman Kaymakamı Murat Girgin, STK Başkanları, daire müdürleri ve öğretim görevlileri katıldı.
Kırşehir Kaman Kaymakamı Murat Girgin sözlerini sonlandırmadan önce şunları söyledi
; Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek amacıyla Kırşehir Valiliğince "Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası" başlatılmış olup, Kaman’da  bu kampanyaya destek olmak için Ziraat Bankası Kırşehir Merkez Şubesi nezdinde TR 59 0001 0002 6134 8605 2550 07 IBAN Nolu "Kırşehir Valiliği Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası" altında hesap açılmıştır. Kamu kurum ve kuruluş çalışanları, vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin gönüllü nakdî bağışlarını bu hesaba yatırmalarını bekliyoruz.Yardım Kampanyasının Ekim ayı sonuna kadar devam edeceği bildirerek sözlerini sonlandırdı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kırşehir'in Güncel Haberleri