Kaman'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

İlçelerimiz 25 Kasım 2017 12:19
Videoyu Aç Kaman'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
A
a

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, Kaman Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci’nin Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunması, İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşu ile başladı.

Kültür Müdürlüğü'nde devam eden ve Kaman Yenihayat Ortaokulu tarafından hazırlanan kutlama programına Kaymakam Murat Girgin, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaman Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci bir öğretmen olarak böyle güzide bir günde öğretmenler adına söz almaktan mutlu olduğunu dile getirerek öğretmen ve öğretmenlik mesleği hakkında bilgi verdi.
Demirci yaşadığı her olayın kendisine yeni bir bilgi kattığını dile getirerek " Öğretmen olan kişi alanında uzman olan kişidir. Öğretmen başarma duygusunu körükleyen insandır. Öğretmen umut aşılayan, edep, adap, erdemli insan olmak yolunda hedef gösteren kişidir. Öğretmen ruhlarda iz bırakan ve hep hatırlanan kişidir. Eminim her öğretmenin bu başlıklarda yaşanmış bir anısı vardır. Bizim yetiştirdiğimiz gençler yarının yöneticisi, öğretici olacaktır." diyerek tüm öğretmenlerin öğretmenler günün kutladı.
Kaymakam Murat Girgin ise Atatürk'ün eğitime ve öğretime verdiği desteği göstermek amacıyla kendisinin başöğretmen olduğu bu özel günde herkesin öğretmenler gününü kutlayarak "ülkemize ve milletimize hayırlı gençler yetiştiren, okumayı sevdiren ve bu gün de emekliye ayrılan tüm öğretmenlerimize de yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz. Öğrencilerinize verdiğiniz emek, gösterdiğiniz özveri, sabır ve hoşgörü için yetiştirdiğiniz bütün öğrenciler adına sizlere teşekkür ediyor, bir kez daha 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü en içten duygularımla kutluyorum. Güzel ülkemizin geleceğinin inşasında görev alan siz kıymetli öğretmenlerimize aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, sevgilerimi, saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi. Kaymakamımız Kaman'a yapılacak 100 yatak kapasiteli yeni öğretmen evinin de müjdesini verdi.
Programda ayrıca bu yıl emekli olan öğretmenler Müjgan Kara, Sezai Çelik ve Mehmet Koçak'a Kaymakamımız tarafından Hizmet Şeref Belgesi verildi. Program, mesleğe yeni atanan öğretmenlerin yemin töreni, öğretmenler korosu tarafından sunulan müzik programı ve oratoryo ile devam etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri