Kaman'da 18-24 Mayıs Müzeler Haftası düzenlenen etkinlikler ile kutlandı

Güncel 22 Mayıs 2018 13:22
Videoyu Aç Kaman'da 18-24 Mayıs Müzeler Haftası düzenlenen etkinlikler ile kutlandı
A
a

Düzenlenen etkinlik öncesi hafta ile ilgili bir konuşma yapan Kaman Müze Müdürü İzzet Esen; “Tüm toplumların bir yaşam biçimi oluşturulması adına, kültürel varlıkların korunması ve sahip çıkılması adına müzeler haftasının çok önemli olduğunu düşünüyorum dedi ve yaz okulu uygulamaları hakkında bilgiler verdi.

Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Müzeler Günü etkinliği kapsamında yaptığı konuşmasında Kalehöyük Arkeoloji Müzesinin ve yine Anadolu Japon Enstitüsü ve Dr. Omura SACHİRO ve ekibi tarafından yapılan çalışmalar ile kazıların Kırşehir ve Kaman için önemini vurgulayan Kaman Kaymakamı Murat Girgin Müzede yapılan etkinliklerin ve Yaz Okulu uygulamasının öğrenciler ve çocuklar için eğlendirici ve eğitici nitelikte önemli bir uygulama bu çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirti.
             Daha sonra program Kırşehir Koleji öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi, gitar ve müzik dinletisi, Kaman Gençlik Merkezi işbirliği ile Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri tarafından zeybek oyunu gösterisi yapıldı.   Kırşehir Afganlar Bilgilendirme ve Yardımlaşma Derneği tarafından yapılan Yerel Afgan Dansı gösterisi ile Nevşehir Hacı Bektaş-ı Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Resim Bölüm Başkanı Doç. Dr. N. Göksun YENER’in  “Çağdaş İkonlar” sergisinin açılışı yapıldı. (Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri