Kaman Ceviz’inin marka ve kalitesinin korunması için toplantı düzenlendi

İlçelerimiz 19 Ocak 2018 16:12
Videoyu Aç Kaman Ceviz’inin marka ve kalitesinin korunması için toplantı düzenlendi
A
a

Kaman Ceviz’inin marka ve kalitesinin korunması için toplantı düzenlendi

Kaman Kaymakamlık toplantı salonunda Kaman Kaymakamı Murat Girgin başkanlığında Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Görevlileri Yrd. Doç. Dr. Sebahattin Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kan, Yrd. Doç. Dr. Arzu Kan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim ve teknik personelleri ile Kaman Ziraat Odası Başkanı İbrahim Öncül, Kaman Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Arif Göçmen, ceviz üreticileri Deniz İkizoğlu ve Özcan Kulaksız’ın katılımı ile Kaman Ceviz’inin marka ve kalitesinin korunması için coğrafi işaretleme konusu görüşüldü.
Coğrafi işaretlemeyle ilgili olarak Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kan sunum yaptı. Sunum sonrası katılımcılar soru cevap şeklinde coğrafi işaretlemenin ilçemize kazanımları hakkında fikirlerini ortaya koydular. Özellikle cevizin coğrafi işaretlemesinde, Kaman ve köyleri ile sınırlandırılması konusunda ortak görüş beyan edildi.
Coğrafi işaretlemede çeşit ve diğer kazanımlar konusunda fikir birliği oluşturmak üzere yakın bir tarihte tekrar toplantı yapılmasına karar verildi. Başvuru aşamaları, şartları ve bölgemize kazandıracağı değerler tartışılıp, toplantının bir sonraki aşamalar için ön çalışma niteliği taşımakla birlikte Kaman Cevizi için Coğrafi İşaretleme yapılmasına karar verildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri