Kaman’ da Umumi Hıfzıssıhha Kurul Toplantısı Yapıldı

Güncel 11 Eylül 2018 13:50
Videoyu Aç Kaman’ da Umumi Hıfzıssıhha Kurul Toplantısı Yapıldı
A
a

Kaman Kaymakamı Murat Girgin ve Belediye Başkanı Erhan Talu’nun katılımlarıyla Kaman Kaymakamlığı toplantı salonunda İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı yapıldı.

Toplantıda çok sayıda vatandaşın başvuruları doğrultusunda ilçe merkezindeki büyükbaş ve küçükbaş açık besicilik yapılan yerlerle ilgili konular ele alındı.
Bilindiği gibi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 246.ncı maddesinde, yirmi binden fazla nüfusu olan şehirlerde umumi caddelerde veya belediyelerce tayin edilecek mıntıkalar içinde hayvan ahırı bulundurulmasının yasak olduğu hükmü yer almaktadır.
Bu kapsamda daha önceden Kaman İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurul kararıyla çevre temizliği ve vatandaşlarımızın sağlığı gerekçesiyle ilçemiz sınırları içerisinde bulunan besi ve ticari amaçlı tüm büyük ve küçükbaş hayvan besiciliği işletmelerinin meskûn mahal dışına çıkartılmasına karar verilmişti. Kurul tarafından 24.04.2018 tarih ve 04 sayılı karar ile vatandaşlarımıza taşıma için verilen ek süre 30.06.2018 tarihinde sona erdi.
Kaman şehir merkezinde hayvan besiciliği ve hayvan ahırı bulunduranlar hakkında ilgili kanunun 282. maddesinde (Değişik 23/1/2008-5728/48 md.) yasaklara aykırı hareket edenler veya zorunluluklara uymayanlar hakkında uygulanacak cezalara ilişkin hükümler yer almakta olduğu belirtildi. Gittikçe yapılaşmanın arttığı, çok sayıda okul ve yurt binasının bulunduğu Kaman’ da vatandaşların daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşayabilmeleri için yasağa uymayanlar hakkında idari para cezası uygulanacağı dile getirilerek tüm vatandaşlara duyuruldu.   (Haber Merkezi)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri