Kadının öğrenme azmi

Güncel 15 Şubat 2018 15:59
Videoyu Aç Kadının öğrenme azmi
A
a

Kırşehir’de Eray Ofset Matbaacılık’ta makineleri öğrenmeye çalışan Sultan Erul Şen kadının iş yaşamındaki azmini bir kez daha ortaya koyuyor

. Matbaada bulunan makinelerin başına geçen ve öğrenmek istediğini kendi iş yerini kurmak isteyen Sultan Erul Şen kadınlar her şeyin en iyisini yapar diyerek erkeklere ise gözdağı da veriyor.
“Kendi işimi kurmak istiyorum”
Kırşehir’de ikamet eden Sultan Erul Şen, Aşıkpaşa Gazetesi Haber Müdürü Semra Yılmaz’a şu açıklamalarda bulundu. Şen: “Kırşehir’de çeşitli yerlerde çalıştım. Daha önce tasarımcı olarak bilgisayar programları öğrendim ve matbaalarda tasarımcı olarak başladım. Matbaa Müdürlüğünü üstlendim. Çok iyi noktalara gelip iyi işler çıkardım. Billboard, takvim, fiş, fatura, kaşe, afiş, blok notlar, gibi bilgisayar üzerinde yapılabilecek çeşitli işler yaptım. Tasarım konusunda çok iyi bir konuma geldim. Benim tek bir hayalim var. Allah nasip ederse kendi işimi kurmak istiyorum” dedi.

“İki kızıma iyi bir gelecek vermek istiyorum”

Sultan Erul Şen: “Benim dünyalar güzeli iki kızım var. Ve her anne babada olduğu gibi bizde de eşimle beraber evlatlarımıza iyi bir gelecek bırakmak istiyoruz. Kızım idil henüz 9 yaşında okula gidiyor, onun küçüğü Öykü Mina ise daha 3 yaşında ve bana çok düşkün ikisi de.
“İnanmak başarmanın yarısıdır”
Makineleri öğrenip her işimi kendim yapmak istiyorum diyen Sultan Erul Şen, “Burada gazete matbaa işleri yapan 7 adet makine var. Matbaa ustası Mehmet Polat’ın yanında durarak onların yaptığı işleri yaparak öğrenmeye çalışıyorum. Tasarım ve muhasebe işlerinden fırsat buldukça matbaa makineleriyle ilgileniyorum. Bana bu fırsatı veren Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz’ün de destekleriyle inşallah öğreneceğime inanıyorum. İnanmak başarmanın yarısıdır derler bende bunu göz önünde bulunduruyorum” ifadelerine yer verdi.
“Kadınlar istese her şeyin üstesinden gelir”
Sultan Erul Şen: “Fabrikalarda zor şartlar altında çalışan binlerce kadınımız var. Kırşehir’de ise matbaa makinelerini öğrenmek isteyen tek kadın ise benim. Biz yeter ki inanalım her şeyi her yeri güzelleştirebiliriz ve yapabiliriz. Bende Allah nasip ederse bu hayalimi gerçekleştireceğim. Bunun için zamana ve maddiyata ihtiyacım var” dedi.(SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon
Turagay Turgut 16 Şubat 2018 00:17

Dayısının altın kalplisı inanıyorumki sen bu işi en güzel şekilde yapacaksın her zaman senin yanında madden ve manen olacağım öpüyorum inanç tekeden yağ çıkarır

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri