İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen’den Kınama Mesajı

Güncel 6 Haziran 2018 14:55
Videoyu Aç İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen’den Kınama Mesajı
A
a

İyi Parti Kırşehir İl Başkanlığı, CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Necla Yenidünya’ya Gölhisar Mahallesi'nde yapılan saldırıyı kınadıklarına dair bir masaj yayınladı.

CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Necla Yenidünya, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için çalışmalarda bulunurken bir kişinin saldırısına uğramıştır.

Edindiğimiz bilgiye göre, CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Necla Yenidünya, Gölhisar Mahallesi'nde partili kadınlarla birlikte broşür dağıtırken bir şahıs “PKK yandaşları burada gezemezsiniz” diye bağırarak kendisine saldırmış ve yaralanmasına sebep olmuştur. Necla Yenidünya, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek darp raporu almıştır. Daha sonra polis merkezine giden Yenidünya, şikâyetçi olmuştur. Polis, saldırıda bulunduğu ileri sürülen E.E.'yi ifadesi alınmak üzere emniyete götürmüştür.

İYİ PARTİLİLER olarak, Sayın Necla Yenidünya’ya geçmiş olsun diyor, bu menfur olayı şahsına ve demokrasimize bir saldırı olarak değerlendiriyor; şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı aynı zamanda vatandaşın seçme ve seçilme hürriyetine yapılmış bir saldırıdır. Dileriz ki bu olay ilk ve son olur ve olayın faili hak ettiği cezayı alır. Bu seçimin tüm vatandaşlarımızın anayasamızda ifadesini bulan özgürce seçme - seçilme haklarını kullanacakları bir seçim olmasını dileriz.

Bu vesileyle şiddetin ve baskının her türlüsüne karşı olduğumuzu bir kez daha bildiririz.24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin, tüm adayların eşit şartlar altında propaganda yapabildikleri, sonuçların dürüst ve adil bir şekilde değerlendirildiği bir seçim olmasını diliyoruz. Seçim günü tüm vatandaşlarımızı sandık başına davet ediyor ve memleketin kaderine hür iradeleriyle karar vermelerini istiyoruz.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri