İyi Parti’den Afrin Şehitlerine Mevlit

Güncel 22 Şubat 2018 16:41
Videoyu Aç İyi Parti’den Afrin Şehitlerine Mevlit
A
a

İyi Parti Kırşehir İl Başkanlığı ve Merkez ilçe Başkanlığı tarafından Ahi Evran Camii’nde öğle namazından önce bu vatan için şehadete ermiş tüm şehitlerimiz ve bugün hayatta olmayan gazilerimizin ruhlarına Mevlit okutuldu. Ardından şehitlik ziyaret edilerek dualar edildi.

Konu ile ilgili olarak İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen şu açıklamaları yaptı: “Bu toprakların vatan olmasında, canlarını seve seve feda eden, al bayrağa kanlarıyla renk katan tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Böyle günlerde milletçe el ele, gönül gönüle olmamız, millî birlik ve beraberliğimizi her vesileyle daha da pekiştirmemiz gerekir. Dün olduğu gibi bugün de Türk ordusu emsalsiz kahramanlıklar gösteriyor. Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da nasıl destanlaşan kahramanlıklar gösterdiyse, bugün de aynı ruh ve heyecanla, aynı vatanseverlikle Afrin’de, Türk kahramanlık destanlarına yeni sayfalar ilave ediyor.

Bu arada ne yazık ki yüreğimizi sızlatan şehadet haberlerini de alıyoruz. Gencecik vatan evlatlarını ardında bağrı yanık analar ve yetimler bırakarak toprağa veriyoruz. Dileğimiz, Mehmetçiğin bu harekâtı daha fazla kayıp vermeden sağ salim, başarıyla tamamlaması; anaların bağrına ateş düşmeden, baba ocağına dönmesidir. Mehmetçik muzaffer olsun, memleketimiz başka kederler yaşamasın. Çünkü bir kahraman asker kolay yetişmiyor. Allah onlara şehitlik gibi en kutsal makamı veriyor ama yine de her biri bir fidan, yüreğimiz dayanmıyor. Mevlam onlara rahmet eylesin. Geri kalanlarına sabr-ı cemil ihsan eylesin. Bütün milletimize baş sağlığı diliyorum. Biliyoruz ki onlar bize hür ve müstakil bir vatan bırakırken, geride kalan aileleri ve evlatları da milletimizin emanetidir. Bizim milletçe geride kalanlarına sahip çıkmamız vicdani bir görevdir.

Burada okunan Mevlit ve edilen duanın ardından Şehitliğe gideceğiz ve oradaki şehitlerimizin ruhlarına dua edeceğiz. Kırşehir halkının Ahi Evran Camii’ndeki Mevlit ve duaya katılımının son derece yüksek olması, milletimizin milli konulardaki duyarlılığının bir göstergesidir. Hepsine teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Ahi Evran Camii’ndeki Mevlit ve duanın ardından öğle namazı kılınarak, namazı müteakip Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen ve İlçe Başkanı Nuri Araz, beraberindeki kalabalık bir halk topluluğu ile Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ni ziyaret ettiler. Burada da Kur’an-ı Kerim okunarak ve dualar edildi ve aziz şehitlerimizin ruhlarına ithaf edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri