İyi Parti Çanakkale Şehitleri İçin Lokma Tatlısı Dağıttı

Güncel 20 Mart 2018 10:00
Videoyu Aç İyi Parti Çanakkale Şehitleri İçin Lokma Tatlısı Dağıttı
A
a

İyi Parti Kırşehir İl ve Merkez İlçe Başkanlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla 18 Mart 2018 Pazar günü Cacabey Meydanında Kırşehir Halkına lokma tatlısı dağıtıldı.

Kuran-ı Kerim okunması ve dua ile başlayan faaliyette İyi Partililerce hazırlanan lokma tatlıları 10 bine yakın hemşerimize ikram edildi.

Halkın bu ikramdan son derece memnun kaldığı görüldü. Konu ile ilgili olarak İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen şunları söyledi: “ Bugün bu vatanda hür ve bağımsız bir biçimde yaşıyorsak bunu tüm şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bizler için hayatlarını seve seve feda eden şehitlerimiz ve bugün ebediyete göçmüş gazilerimiz için ne yapsak azdır. Onlara şükran borçluyuz. Vefa borcumuzu ödemek için ne yapsak azdır. Ancak her zaman ruhlarını şad edecek tek şey edeceğimiz dualar ve edeceğimiz hayırlardır.

Biz de İyi Parti olarak bu vefa borcunu ödeyebilmek için iyi parti olarak tüm şehitlerimizin ve bugün hayatta olmayan gazilerimizin daha önce okutmuş olduğumuz hatimler, Mevlid-i şerifler, ettiğimiz dualar yoluyla ruhlarını muazzez etmeye çalışıyoruz.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle de partimiz yönetim kurulu günün anlamına uygun bir hayır faaliyeti planladı. Şehitlerin ruhlarına dua etmeyi ve ardından lokma tatlısı dağıtmayı düşündük.

Arkadaşlarımız sağ olsunlar Kırşehir’de bir ilk olan bu faaliyeti başarı ile gerçekleştirdiler. Halkımızdan da düşündüğümüzün üstünde yoğun bir ilgi ve teveccüh gördük.

Bu faaliyetimizi birçok hemşerimiz takdirle karşılarken lokma tatlısını da çok beğendiklerini belirttiler ve gelecek yıllarda da tekrarını istediler. Bu da bizim için ayrı bir güç ve motivasyon kaynağı oldu. İnşallah onların bu ilgisine karşılık, gelecek yıllarda da bu faaliyetleri artırarak devam ettirmeye kararlıyız.

Bu vesileyle tekrar Çanakkale’de savaşan Mehmetçiklerimizin, başta Gazi Musta Kemal Paşa ve arkadaşlarının, Malazgirt’ten Afrin’e kadar al bayrağa kanları ile renk veren tüm şehitlerimizin aziz ruhları önünde bir kez daha saygı ile eğiliyor, ruhları şad, mekânları cennet olsun diyorum.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri