İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. Yılı

Güncel 13 Mart 2018 17:55
Videoyu Aç İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. Yılı
A
a

Kırşehir merkez ve ilçelerinde, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

. Öğrenciler, programda Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini okuyarak hayatını anlattı.Oratoryo gösteriminin yapıldığı programda 11. sınıf öğrencisi Enes Turkel, Akif’in hayatı ve tarihsel sürecin anlatımının canlandırıldığı program büyük beğeni topladı. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri Nuran Kaya ve Mehtap Tezcan tarafından hazırlanan programda Çanakkale, 15 Temmuz ve terör şehitlerinin anıldı.
Kaman
Kaman ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.Kültür Merkezinde düzenlenen programda, Kaman İMKB Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri günün anlam ve önemini anlatan kompozisyon ve şiirleri seslendirdiler. Öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy'un hayatı, İstiklal Marşı'nın kabulünü anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı.Programa Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, Kaman Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Diri , İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Erişek, İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Mülayim, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Boztepe
Boztepe ilçesindeki program Şeyh Şamil Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi. Milli mücadele yılları ve Mehmet Akif Ersoy konulu sinevizyon gösterisi ile şiirlerin okunduğu programa, Boztepe Kaymakamı Serhat Doğan, Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Çakmak, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
Akpınar
12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yıldönümü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy ’u Anma Programı düzenlendi. Akpınar Ortaokulu tarafından düzenlenen tören, İmam hatip Ortaokulu Konferans  salonunda gerçekleştirildi. Törene Kaman Kaymakamı Akpınar Kaymakam V. Murat Girgin, Belediye Başkanı Mustafa Karahan, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler  ve veliler katıldı.
 Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması, Mehmet Akif Ersoy’un hayatını ve İstiklal Marşımızın kabulünü  anlatan sinevizyon gösterimi, öğrencilerin hazırladıkları  tiyatro gösterisi ve öğrenciler tarafından İstiklal Marşı okundu. Akpınar genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri