İSTİKAMET AFRİN

Güncel 10 Şubat 2018 11:35
Videoyu Aç İSTİKAMET AFRİN
A
a

Afrin Yolcuları Dualarla Uğurlandı

Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtını başlatan kahraman Mehmetçiklerimize destek vermek ve onlara halkımızın minnet duygularını iletmek amacıyla yola çıkacak olan şehit aileleri, gaziler ve milletimizin huzuru için mücadele etmiş vatan evlatları dualarla yola çıkarıldı.
Kırşehir Valiliği önünde şehitlerimizin ruhuna okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan Vali Necati Şentürk, yola çıkan kafilenin tüm Kırşehirlilerin ve kendilerinin selamlarını kahraman Mehmetçiklerimize ileteceklerini söyledi.
Kahraman Mehmetçiklerin Afrin’de destan yazdıklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Yüreği imanla dolu olan ordumuz savaşın kartalı, barışın güvercinidir. Biz barış için savaşan bir milletiz. Topraklarımıza göz dikmiş düşmanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Ordumuzda bu iman, bu yürek, bu inanç, bu millet arkasında olduğu sürece düşman her zaman mağlup olacaktır. Her Türk genci, Çanakkale ruhunu hâlâ yaşamaktadır. Gazilerimiz, günümüzde yine vatan için seve seve savaşa hazır olduklarını ifade ediyorlar. Bugün de, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizi Türk milletinin desteğini Afrin’de mücadele eden kahraman Mehmetçiklere hissettirmek amacıyla dualarla yola çıkarıyoruz. Kırşehir, Mehmetçiğimizle beraber. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.” dedi.
Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan ise şu açıklamaları yaptı: “90’na yakın kişi Afrin’e kahraman askerlerimize destek olmak için gidiyoruz. Şehit aileleri ve gazilerimiz ile birlikte yürüyüş yapacağız. Yürüyüş esnasında Mehmetçiklerimize destek vereceğiz. Eğer ki güvenlik sıkıntısı olmaz ise sınıra geçmeyi hedefliyoruz. Şehit aileleri derneği olarak Mehmetçiklerimize pekmez, ceviz gibi gıdalar hediye edeceğiz aynı zamanda gazilerimiz baklava götürecek. Mehmetçiklerimize güç kuvvet versin istiyoruz” dedi.
Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımızın da yer aldığı programda, Afrin yolcuları dualarla ve tekbirlerle yola çıkarıldı.
Afrin kahramanlarına destek için yola çıkan grupta Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi üyeleri, Kırşehir Malul Gaziler Derneği üyeleri ve Kırşehir Uzmanlar Dayanışma Derneği üyeleri yer alıyor. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri