İlimizde yayın yapan basın kuruluşlarımız büyük vatanseverlik ve milletseverlikle görevlerini yerine getirmektedir

Güncel 10 Ocak 2018 15:46
Videoyu Aç İlimizde yayın yapan basın kuruluşlarımız büyük vatanseverlik ve milletseverlikle görevlerini yerine getirmektedir
A
a

Vali Necati Şentürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilimizde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

Kent Parkta faaliyet gösteren Kocatepe Kahveevi’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, Belediye Basın Müdürü Halil Çalışır, gazete sahipleri ve çalışanları katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, ülkemizde yasama, yargı ve yürütmeden sonra 4. kuvvet olan basının halkın haber alma ihtiyacını karşılaması yönüyle kamu hizmeti yaptığını söyledi.

Haberde verilen bilginin doğru olmasının önemine değinen Vali Necati Şentürk, “İlimizde yayın yapan basın kuruluşlarımız büyük vatanseverlik ve milletseverlikle görevlerini yerine getirmektedir. Yerel basınımız her zaman manevi duygularımızı öne çıkararak millî olmaya devam edecektir. Bütün basın mensuplarının daha nice yıllar Türk milletine ve Kırşehir’e hizmet etmelerini temenni ediyorum. Gazetecilik zor ama saygın bir meslektir. Her şartta ve günün her saatinde görev peşinde koşarlar. Yerel basınımız ilimizin tanıtılması ve sorunlarının dile getirilmesi açısından önemli görev üstlenmektedir. Tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Ayrıca, 10 Ocak İdareciler Günüdür. Bu vesileyle, ülkemizdeki bütün mülki amirlerin de gününü kutluyorum.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri