İlhan, Kırşehir Üretim Potansiyelinin Önemli Bir Bölümünü Tarım Oluşturmaktadır

Güncel 9 Ağustos 2018 16:28
Videoyu Aç İlhan, Kırşehir Üretim Potansiyelinin Önemli Bir Bölümünü Tarım Oluşturmaktadır
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili İlhan Kırşehir'in ve Ülkemizin sorunlarına Çiftçilerden başladı.

İlhan: Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli  tarafından cevaplandırılmak üzere, Kırşehir üretim potansiyelinin önemli bir bölümünü tarım oluşturmaktadır. diyerek şu konulara değindi,
   
1.     Toprak Mahsulleri Ofisi, Kırşehir’de ürün fiyatı belirlerken hangi reel ekonomik etkenleri baz almıştır?
2.     Üreticinin kuraklık, don, dolu, sel ve su baskınları gibi üretimden kaynaklanan zararları üzerine Bakanlığınızca üreticiyi destekleyici bir çalışmanız var mıdır?
3.     TMO’nun Kırşehir ili için belirlediği fiyatlar yukarıda da belirtildiği üzere bir önceki yılın epey altındadır. Bu durum, spekülasyon yolu ile üreticiyi, fiyat manipülasyonu yapan tüccarın eline düşmekten kurtaramamaktadır. Üreticiyi mağdur eden bu fiyat manipülasyonundan kurtarmak için Bakanlığınızın yapmış olduğu bir çalışma var mıdır?
Afet borç ertelemesinde üreticiye yıllık %20 – 25 oranında faiz uygulanmaktadır. Bu faiz oranları neye göre belirlenmektedir? Zira enflasyon oranının Türkiye Merkez Bankası’nın 2018 yılı için enflasyon tahmini % 13,4 iken böyle bir uygulamada enflasyon oranı neden dikkate alınmamaktadır? 
  
Cumhuriyet Halk  Partisi Kırşehir Milletvekili İlhan sadece çiftçilerin değil Kırşehir halkını tüm sorunlarını TBMM'de dile getireceğini söyledi. 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri