İl Özel İdaresi Personeline, İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimi verildi

Güncel 9 Şubat 2018 16:07
Videoyu Aç İl Özel İdaresi Personeline, İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimi verildi
A
a

Kırşehir İl Özel İdaresi Personeline 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği kanunu çerçevesinde “ Temel İş Sağlığı ve İş Güvenliği” eğitimi ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Eğitimi, Mak. Müh. İş Güvenliği Uzmanı E. Kemal Kıray, İş Güvenliği Uzmanı Rıdvan Yıldırım ve İş Yeri Hemşiresi Büşra Savaş tarafından, İl Özel İdaresi İşletme sahasında yangın tatbikatı yapılarak, İl Özel İdare yemekhane salonunda devam etti.
Eğitimde İş sağlığı, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıklardan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması ile ilk yardım konularında eğitimler verildi.
Eğitimlerdeki amaçlarının personelde, iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinç oluşturmak ve bunu hayatlarının her alanında uygulamalarını sağlamak olduğunu belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, “ İl Özel idaresi olarak önceliğimiz her zaman personelimizin sağlığı. Onların, sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak bizim için çok önemli. Ancak bu şekilde vatandaşlarımıza daha verimli ve daha kaliteli hizmet verebiliriz. Bu amaçla Özel idare olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda gereken hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz. Personelimizin iş sağlığı ve güvenliği konularında bilgilenmesi amacıyla verdiğimiz eğitimlere, devam edeceğiz.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri