İl Genel Meclis Toplantıları Sona Erdi

Güncel 28 Kasım 2017 15:47
Videoyu Aç İl Genel Meclis Toplantıları Sona Erdi
A
a

Kırşehir’de Kasım ayı boyunca aralıksız süren, İl Genel Meclis Toplantıları sona erdi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, İl Genel Meclisi Kasım ayı son toplantısına katılarak yatırımları değerlendirdi.

Geçen sene çok önemli hizmetler yapıldığını belirten Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kilitli parke için 4 milyon asfalt ve yama için de 12 milyon 993 bin TL yatırım yapmak üzere yaklaşık 18 milyon TL’lik yatırım yapıldı. Önümüzdeki yıllarda tasarrufa dikkat etmemiz gerekiyor. İnşallah bu dikkati sağlayacağız” dedi.

Mustafa Taş Meclis Salonunda İl Genel Meclis Üyeleri ile bir araya gelen Kırşehir Valisi Necati Şentürk, toplantıda yaptığı konuşmada, uzun ve yorucu bir çalışmadan sonra İl Özel İdaremizin bütçesini 56 milyon TL olarak oluşturduklarını söyledi.

Bütçenin 24 milyon 337 bin TL'sinin de yatırımlara ayrıldığını ifade eden Vali Necati Şentürk, "İl Genel Meclisi üyelerimiz birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek güzel hizmetlerde bulunuyorlar. Yatırımlarımızın büyük çoğunluğu tamamlanmışken diğer yatırımlar da tüm hızıyla devam etmektedir. Uzun emekler sonunda bütçeyi hazırlayan İl Genel Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Bütçemiz hayırlı olsun. Bütün bu gayretlerimiz Kırşehirli hemşerilerimize hizmet etmek içindir” diye konuştu.

İl Genel Meclisi Kasım ayı kapanış toplantısının ardından Vali Necati Şentürk, engellilere 5 akülü 10 normal tekerlekli sandalye dağıttı.

Engellilerin her daim yanlarında olduklarını belirten Vali Necati Şentürk,”Biz her zaman çocuklarımızın yanındayız. Bu çocukların annesi ya da biz olabilirdik. Bu anne ve babaların yaptığı fedakarlıkları dünyada hiç kimse yapmıyor” diye ifade etti.

Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantı, Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Kurtuluş Yılmaz ve Meclis Üyeleri arasında yapılan görüş alış-verişi ile sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri