İl Başkanı Mustafa Kendirli:  “Yeni Dönemde Aday Olmayacağım”

Güncel 16 Ağustos 2017 15:31
Videoyu Aç İl Başkanı Mustafa Kendirli:   “Yeni Dönemde Aday Olmayacağım”
A
a

İl Başkanı Mustafa Kendirli:  “Yeni Dönemde Aday Olmayacağım”

 

Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli basın açıklaması düzenleyerek yeni dönemde aday olmayacağım dedi. Kendirli açıklamasında şu bilgilere yer verdi: “11 Ocak 2015 yılında kongre ile göreve geldim ve 2,5 yıldır bu görevi il başkanı olarak sürdürüyorum. Beni bu göreve layık gören başta genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a bana böylesine bir onuru yaşattıkları için şükran borçluyum, teşekkür ediyorum. 

Yeni kongre sürecinde Genel Merkezimiz ile yaptığımız değerlendirmeler sonucunca yeni dönemde  aday olmayacağım. Yeni bir arkadaşımıza bayrağı devredeceğim. Bana düşen görevin gereği kongrelerimizi birlik beraberlik içerisinde yürütmektir. Asla bundan ödün vermeyeceğiz. Nasıl ki ben göreve geldiğimde önceki başkanımız bana destek olduysa benim de bundan sonra ki görevim yeni başkanımıza en büyük desteği vermek ve yeni oluşacak teşkilatın bu bayrağı daha yukarı taşıması noktasında elimden gelen gayreti göstermek olacaktır. Bu süreçte bize her türlü desteği veren yanımızda olan gücümüze güç katan tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza , İl Genel ve Belediye Meclis üyelerimize İl,İlçe , Belde, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticilerimize değerli gönüldaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar bana destek olan ve yol arkadaşlığı yapan herkese teşekkür ederim.

 Ben partime ve davama değil İl Başkanlığı görevime devam etmeyeceğim. Allah ömür verdiği sürece de bu kutsal davanın yılmaz bir savunucusu olacağım.

 Görev sürem içinde 7 Haziran ve 1 Kasım Genel seçimleri, 15 Temmuz darbe girişimi ve 16 Nisan halk oylaması gibi zor süreçleri teşkilatımız ile birlikte göğüsledik. Uzun soluklu medeniyet mücadelemizin bu sürecinde AK Parti İl Başkanlığı görevini büyük bir onur ve gurur ile taşımaya çalıştım. Neticede tüm bu görevler birer nöbettir. Günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin gerekliliğine inanıyorum.

 Önümüzde ki süreci genel merkezimizle birlikte yürüteceğiz. İl başkanlığımızla ilgili görevlendirme olduğunda tabi ki  yardımcı olmak için genel merkezimizin uygun gördüğü bir zamanda görevimi devredeceğim. Bu aşamadan sonra kongre sürecinin yeni belirlenecek arkadaşımızla sürdürülmesinin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.  Yeni dönemin milletimize ve Kırşehirimize hayırlar getirmesini diliyorum. Saygılarımla

1000
icon
halka inememek yukardan bakmak 18 Ağustos 2017 13:04

bana göre halka inemediler halkın içinde yer almadılar diye düşünüyorum.reis ne diyor daima millet diyor.işte meslenin özeti bu olsa gerek...sert bir şut çekildi kime değerse yakıyor.topun önünde durmamak gerekir .anektot yazayım il başkanın makamına gittik makamında özle kalemei özle görüşme var dedi tabiki dedik lakin orda oturan arkadaş sanki kraldan çok kralcı olmuştu.il başkanın makmaı açık olur ve özel görüşmeler makamın dışında başka odada milleti bekletmeden kısaca yapılır bitirilir.o makam milletin makamıdır.hele iktidar partisi iseniz kapı diye bir kavram olmamalıdır.bekleyin sizi alacağım dedi ve bir saat bekledik .sonra sağolsun başkan çıktı ve görüşme şansımız oldu.ikdira partisi il başkanı olarak güler yüzlü bir insanı kaybettik ama biz inanıyoruzki mustafa bey bu süreçten sonrada partisinin yanında olacaktır.mustafa başkanın art niyetli biri olmadığını çok iyi bilenlerdenim .herkese yardımcı olmaya çalışırdı.lakin dar kalıpta bırakıldı.

0 0 Cevap Yaz
Salih 17 Ağustos 2017 12:45

Hani partim görev verirse il başkanlıgına devam ederim diyordun şimdi ne oldu. Kovuldun mu ????? Belediye Başkanının ve gözlükçün de seni kurtaramadı mı ???? Yanlışı sizler dar çevrede bariz işler yaparak fazla dikkat çektiniz. Foyanız İki yılda çıkıverdi. Bu partide Başbakan bile yanlışında salıverildi. Bilmiyomusuuuz.

0 0 Cevap Yaz
Halil 16 Ağustos 2017 15:40

İl Başkanının makamını Eski İlçe Başkanı, Fotoğrafın Sagındaki ve Solundakiler bitirdi. Yeni dönem Kırşehire Hayırlı olsun.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri