İl Başkanı Mustafa Kendirli:  “Yeni Dönemde Aday Olmayacağım”

Güncel 16 Ağustos 2017 15:35
Videoyu Aç İl Başkanı Mustafa Kendirli:   “Yeni Dönemde Aday Olmayacağım”
A
a

İl Başkanı Mustafa Kendirli:  “Yeni Dönemde Aday Olmayacağım”

 

Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli basın açıklaması düzenleyerek yeni dönemde aday olmayacağım dedi. Kendirli açıklamasında şu bilgilere yer verdi: “11 Ocak 2015 yılında kongre ile göreve geldim ve 2,5 yıldır bu görevi il başkanı olarak sürdürüyorum. Beni bu göreve layık gören başta genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a bana böylesine bir onuru yaşattıkları için şükran borçluyum, teşekkür ediyorum. 

Yeni kongre sürecinde Genel Merkezimiz ile yaptığımız değerlendirmeler sonucunca yeni dönemde  aday olmayacağım. Yeni bir arkadaşımıza bayrağı devredeceğim. Bana düşen görevin gereği kongrelerimizi birlik beraberlik içerisinde yürütmektir. Asla bundan ödün vermeyeceğiz. Nasıl ki ben göreve geldiğimde önceki başkanımız bana destek olduysa benim de bundan sonra ki görevim yeni başkanımıza en büyük desteği vermek ve yeni oluşacak teşkilatın bu bayrağı daha yukarı taşıması noktasında elimden gelen gayreti göstermek olacaktır. Bu süreçte bize her türlü desteği veren yanımızda olan gücümüze güç katan tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza , İl Genel ve Belediye Meclis üyelerimize İl,İlçe , Belde, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticilerimize değerli gönüldaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar bana destek olan ve yol arkadaşlığı yapan herkese teşekkür ederim.

 Ben partime ve davama değil İl Başkanlığı görevime devam etmeyeceğim. Allah ömür verdiği sürece de bu kutsal davanın yılmaz bir savunucusu olacağım.

 Görev sürem içinde 7 Haziran ve 1 Kasım Genel seçimleri, 15 Temmuz darbe girişimi ve 16 Nisan halk oylaması gibi zor süreçleri teşkilatımız ile birlikte göğüsledik. Uzun soluklu medeniyet mücadelemizin bu sürecinde AK Parti İl Başkanlığı görevini büyük bir onur ve gurur ile taşımaya çalıştım. Neticede tüm bu görevler birer nöbettir. Günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin gerekliliğine inanıyorum.

 Önümüzde ki süreci genel merkezimizle birlikte yürüteceğiz. İl başkanlığımızla ilgili görevlendirme olduğunda tabi ki  yardımcı olmak için genel merkezimizin uygun gördüğü bir zamanda görevimi devredeceğim. Bu aşamadan sonra kongre sürecinin yeni belirlenecek arkadaşımızla sürdürülmesinin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.  Yeni dönemin milletimize ve Kırşehirimize hayırlar getirmesini diliyorum. Saygılarımla

1000
icon
Hakan kamanli 17 Ağustos 2017 02:04

Kendirli veda konuşmasını yaparken yaşar bey dudagini ısırıp ısırıp duruyordu sıra kendinde herhalde şu yolları bitirip de gitseydin bahceci 10 yila anca biter gerçi senin gibi başkan (!) Olursa

0 0 Cevap Yaz
mahir 16 Ağustos 2017 18:02

ak parti halkın destegi ile yürüyen bir parti seçkinciligi despotizmi üstten bakmayı bünyesi kabul etmez onun lideri halkın içinde halk gibi düşünen halk gibi gülen halk gibi aglayan bir lider Rtayyib beyin gülümsedigini hayal edin yapmacık sag gözü tehtit sol gözü yılışık yalancık bir gülüşü hiç gördünüzmü içi ile dışı aynı berrak bir lider il başkanı şahsına münhasır çok beyefendi pırıl pırıl bir insan nezaketli saygılı bir kişilik siyasetin yapısı ekipçilik en büyük şansızlıgı ekibi ve kişiye mal olması idi bence çok iyi birisi amma dedimi bir toplum siyaset bunu taşımıyor ak partililerin bir farkındalıgı ülke siyasetini ve lideri hep ön planda tutuyorlar bir adaya oy vermek istemiyorlarsa liderin ve ülkenin hatırına gözünü kapatıp adeta lanetolsun amma deyip oyunu veriyor seçilende hüneri kendinde zannedip seçenlerine kılıç sallıyor bunu iyi bilen dünya lideri neşter koydu sanki bu görevden almaların genişletilerek devam edilecegi gözüküyor görelim mevlam neyler ne eylerse o h

0 0 Cevap Yaz
Arif 16 Ağustos 2017 15:54

Belediye Başkanı getirdikleri ile birlikte gidecek

0 1 Cevap Yaz
FATİH 16 Ağustos 2017 15:49

Bu gidişle Belediye Başkanına da sıra geliyor gibi. İlçe Başkanı, İl Başkanı derken Gençlik ve Kadın Kolları Başkanın da ipi çekilecek. Sıra da kim kalıyor ???

0 0 Cevap Yaz
Hakan 16 Ağustos 2017 15:45

HaberFotoğrafı çok şey anlatıyor, ANLAYANA

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri