İki okul yıkılarak tekrar yapılacak

Güncel 6 Kasım 2017 09:03
Videoyu Aç İki okul yıkılarak tekrar yapılacak
A
a

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, kent merkezinde bulunan iki okulun ekonomik ömrünü tamamlaması üzerine yıkılarak yenileneceğini bildirdi.

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulu binalarının eski deprem yönetmeliğine göre yapıldığını ve günün ihtiyaçlarına tam olarak cevap verememesi nedeniyle yenileneceğini aktardı.
Yıkılacak eski binaların yerine yapılması planlanan ve projelendirme aşamasında olan okulların, daha donanımlı, modern ve özgün bir mimariye sahip olacağını ve ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayacağını vurgulayan Arslan, şunları kaydetti:
"Cumhuriyet Ortaokulu, 9 bin metrekare kapalı alana, bin 800 metrekare oturum alanına, 36 dersliğe, 1 kütüphaneye, 2 laboratuvara, 1 görsel sanatlar atölyesine, 1 müzik dersliğine sahip olacak. Okulda ayrıca, mutfaklar, sığınak, spor salonu, çok amaçlı salon, ortak kullanım alanları bulunacak. Yenisini yapacağımız Cumhuriyet Ortaokulumuz bodrum, zemin ve 3 normal toplam 5 kat planlandı. Ortaokulunun ihalesi tamamlandı. Cumhuriyet İlkokulu ise 6 bin 470 metrekare inşaat alanı bulunuyor. 32 derslik, 1 beden eğitimi salonu, 1 çok amaçlı salonu, 1 sığınağı olacak. Ayrıca ilkokulumuzda fen laboratuvarı, resim dersliği, kantin, yemek salonu, destek eğitim odası, bilgisayar laboratuvarı, kütüphanesi, okul aile birliği salonu ve ortak kullanım alanlarına sahip olacak. İlkokulumuz bodrum, zemin ve 2 normal kat olarak toplam 4 kattan oluşacak. Proje çalışmaları kısa sürede tamamlanacak ilkokulun, ihale çalışmaları ile yapımına da başlanacaktır." (AA) 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri