İki ameliyatla kalp krizi ve felç geçirme riskinden kurtuldu

Güncel 23 Şubat 2018 13:29
Videoyu Aç İki ameliyatla kalp krizi ve felç geçirme riskinden kurtuldu
A
a

AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde By-Pass ve Şah Damarı Ameliyatı Aynı Anda Başarıyla Gerçekleştirildi

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi geçen hafta baş dönmesi, bayılma şikayeti ile başvuran İ.S. isimli hastaya, hastane de yapılan tetkikler sonucunda, Kritik Koroner Arter hastalığı ve Kritik Sağ Karotis Arter (Sağ Şah Damarı) darlığı tanısı konuldu. Hastanın kalp krizi ve felç geçirme riski nedeniyle,  Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi kliniğine  operasyon amaçlı yatışı yapıldı.
21.02.2018 Çarşamba günü Doç. Dr. İhsan Sami Uyar, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Sami Karacan ve Op. Dr. Mehmet Fatih Alpay tarafından dörtlü Koroner Bypass ve Sağ KarotisEndarterektomi operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonun öncesi ve sonrası sürecinde hiçbir sorunla karşılaşılmadı ve bir gün sonra normal hayatına dönmeye başladı.
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre; “Ameliyat hastane de yapılan 18. Kalp ve Damar ameliyatıdır. Bir hastamız kronik böbrek yetmezlikli, 10 yıldan bu yana diyalize giren bir hasta idi. Bir hastamıza aynı seansta hem aort kapak, hem asendan aorta ve hem de koroner bypass yapıldı. Bugünkü hastamıza da aynı seans da hem şah damarı hem de koroner bypass ameliyatı yapıldı. Hiçbir hastamızda hiçbir sorun ile karşılaşmadık. Tüm hastalarımız sağlıklarına kavuşmuştur” ifadelerine yer verildi.
Konuyla ilgili Açıklama yapan Doç. Dr. İhsan Sami Uyar;
Teknik alt yapı, fiziki ve personel donanımı olarak Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi pek çok hastaneden üstün durumdadır. Ben de bu hastanede çalışmaktan dolayı ayrıca mutlu ve gururluyum. Kliniğimizde şu anda 1 Doçent, 1 adet Yrd. Doç. ve 1 adet de uzman hekim arkadaşımızla hizmet vermekteyiz. Ayrıca açık kalp cerrahisi konusunda özel eğitimli ve tecrübeli 3 adet cerrahi hemşiremiz, 8 adet yoğun bakım ve 8 adet servis hemşiremiz mevcuttur. İlimize ve bölgemize dünya standartlarında hizmet veren böyle bir kurum kazandırdıkları için tüm devlet büyüklerimize minnet ve teşekkür borçluyuz.
Tüm Kalp ve Damar Cerrahisi ekibi olarak  hastanemizde kalp cerrahisinin başlaması ve yapılması konusunda bize her türlü maddi ve manevi desteği veren tüm devlet büyüklerimize sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi sunmayı bir borç biliriz." dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri