İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Güncel 11 Temmuz 2018 16:01
Videoyu Aç İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
A
a

Kalite süreçleri devam eden Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

                Yunus Emre Toplantı Salonunda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya başkanlığında gerçekleşen toplantıya Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, kalite koordinatörlüğü ekibi ve iç tetkik sorumluları katıldı.
REKTÖR KARAKAYA: “İLERLEYEN GÜNLERDE KALİTE SÜRECİMİZİ DİĞER ÜNİVERSİTELERE ANLATMAYA BAŞLAYACAĞIZ”
                Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin kalite yolculuğuna çıkmasına öncülük eden Rektör Karakaya toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasında, 2015 yılında başlattıkları kalite sürecinin sonuçlarını almaya başladıklarını belirterek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile Türkiye’deki diğer üniversitelere model oluşturduğunu kaydetti.
                Kalite sürecinde elde edilecek sonuçların bir bedel karşılığında olduğunu anlatan Rektör Karakaya, sürece emek veren personelin bu işi gönüllü olarak yaptığını ve sürecin başarılı olacağına inandıklarını vurguladı. Geçtiğimiz hafta Yükseköğretim Kalite Kurulunda üniversitemizdeki kalite sürecini anlattığını ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalite sürecini diğer üniversitelere anlatmaya başlayacaklarını söyledi. Kalite sürecindeki başarısıyla Yükseköğretim Kalite Kurulunun dikkatini çektiklerini ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Bulunduğu yere yenilik getiren üniversitemizde daha güzel işler yapmaya devam edeceğiz.” dedi.
REKTÖR KARAKAYA: “KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ÜLKEMİZİN KALİTELİ YÜKSEKÖĞRETİM İHTİYACINA KATKI YAPACAK”
Konuşmasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin stratejik plan ve iş akışları doğrultusunda faaliyet gösterdiğini vurgulayan Rektör Karakaya, “Bunu düzenli bir şekilde yaptığımızda kalite sürecinde bir adım daha ilerleme kaydetmiş olacağız.” dedi. Kalitedeki ilerlemenin üniversitemizi sadece kaliteli değil örnek bir üniversite de yaptığını anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin ülkemizin kaliteli yükseköğretim ihtiyacına katkı yaptığını söyledi. Rektör Karakaya konuşmasına şöyle devam etti: “Kalite sürecinde biz hem sahayı tanıyoruz hem de buradan elde ettiğimiz bilgilerle kendimizi düzeltiyoruz. Kendimizi düzeltirken de örnek oluyoruz. Sizler kalitedeki başarımızla insanın istediği zaman neler başardığını göstermiş oldunuz. Sizler özveride bulundunuz, işi önemsediniz ve süreçleri takip ettiniz. Bunun sonucunda da örnek gösterilecek bir kalite süreci ortaya koydunuz. Bunu kaliteli olmayı amaçladığımız için başardık.”  
REKTÖR KARAKAYA: “DAHA İYİ VE MÜKEMMELİ AMAÇ EDİNDİK”
                Bilgi üreten ve insanların umut bağladığı bir kurum olan üniversitelerin kaliteli olmasının önemine değinen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak daha iyi ve mükemmeli amaç edindiklerini vurguladı. “Hata yapmaktan değil hatayı tekrar etmekten kaçının.” diyen Rektör Karakaya, bu süreçte emeği geçen personele teşekkür ederek onlara başarılar diledi.
                Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın konuşmasının ardından Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt bir konuşma yaparak süreç boyunca elde edilen raporların ve iyileştirme planlarının değerlendirmesini yapacaklarını söyledi. Toplantıda birimlerde iç tetkik sürecini gerçekleştiren kalite sorumlusu personelin sunumlarını dinleyeceklerini anlatan Kurt, burada elde edilecek verilerle düzeltme ve iyileştirmeye gideceklerini dile getirdi.
Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt’un konuşmasının ardından kalite sorumluları birimlerde gerçekleştirdikleri iç tetkik raporlarının sunumlarını yaptılar. ( Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri