İbrahim Özdemir’in 65. Sanat yılını kutlanacak

Güncel 5 Aralık 2017 09:44
Videoyu Aç İbrahim Özdemir’in 65. Sanat yılını  kutlanacak
A
a

Avrupa'dan Anadolu'ya UzananKültür Köprüsü’nde Şair Yazar İbrahim Özdemir’in 65. Sanat yılını kutlanacak

Kapadokya Kültür Derneği/Avrupa Nevşehirliler Platformu Başkanı MümünUluc: “12.’sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Kapadokya Şiir ve Kültür Şöleni ile bir kez daha bir araya geliyoruz. Program dâhilinde, 3 ayrı  şairin  Sadi Teltik, İbrahim Özdemir, Feridun Türkmen’in sanat yılları  kutlanacak. 3 yıl önce  kaybedilen Merhum Şair-Yazar Rasim Köroğlu’nu  ve diğer şairlerde anılarak, şiirlerini dile getirilecek.

Bu yıl ki programımızAvrupa'dan Anadolu'ya UzananKültür Köprüsü’nde Kapadokya Bölgesi'nin değişik yerlerinde gerçekleşecek.

  Nevşehir  08.12.2017, Kırşehir 09.12.2017, Göreme 09.12. ve Kozaklı 10.12.2017  ayaklı programımıza şiirlerin yanında, türküleriyle sanatçılar  eşlik edecek.

 Nevşehir'de, yerden 700 metre yukarıda Anatollian balonda düzenlenecek şiir dinletisi ile geleneksel faaliyetleri bir kez daha gerçekleştirilecek.

 Şairlerin  ve sanatçıların  yer aldığı programda, şairler şiirlerini de dile getirecek. Her programda, davetlilerle birbirinden büyülü şiirler buluşturacak, sanatçılar  türküleri ile davetlileri  mest edecek. Bütün programlara öğrencileri de davet ederek, şiirlerini usta şairlere sunma fırsatı verilecek.

         Almanya dan  davetliolarak bölgemize gelecek   Güney Filipin adası Buyan  Darusalam Sultanlığının prensesi  ve  Uluslar arası Gazeteciler derneği  Başkanı , Türkiye  Hollanda ,Almanya   fahri  büyük elçisi Prenses  Fatma Afife Gürsoy   yurt içi ve yurt dışından 35 şair  ve sanatçılar katılacaklar.

Kapadokya kültür derneği ile bölgemizi   ve  Türkiye’mizi uluslararası platformlarda tanıtıyor kültürümüze, sanatımıza, insanımıza  büyük destek sağlanıyor.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde kültür ataşeliği, Nevşehir Valiliği Başkonsoloslukların, sivil toplum kuruluşların, basının manevi 
ve iş adamları destekleri ile 10 yılda 152 büyük, geniş kapsamlı ve dikkat çekici bölgelerde Kapadokya Tanıtım Programları gerçekleştirdi.
  Düzenlenen şiir yarışmasında derece alan şairlere  ve bölgedeki öğrencilere ödüllendirerek,  onurlandırılacak”.

09.12.2017 saat 19.00 da Kırşehir İL kültür turizm Müdürlüğü konferans salonundaki programa vatandaşları davet ediyoruz.(Ücretsizdir)

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri