Hüsnü Arıöz ve Mehmet Emin Turpçu, Kayseri'de Düzenlenen Bölgesel Medya Buluşmasına Katıldılar

Güncel 4 Haziran 2018 19:00
Videoyu Aç Hüsnü Arıöz ve  Mehmet Emin Turpçu, Kayseri'de Düzenlenen Bölgesel Medya Buluşmasına Katıldılar
A
a

Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz ve Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Emin Turpçu Kayseri'de düzenlenen bölgesel medya buluşmasına katıldılar.

 Basın Yayın ve Enformasyon Kayseri Bölge Müdürlüğü tarafından bir otelde bölgesel medya buluşması gerçekleştirildi. Basın toplantısına İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu üyesi Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat Cemiyet Başkanları ve gazeteciler katıldı.
Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan BYEGM Bölge Müdürü Mehmet Uğurlu, katılan basın yayın kuruluşu temsilcilerine teşekkürler ederek, program hakkında bilgilendirme yaptı. 
Kayseri, Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir ve Kırşehir illerinden gelen basın mensuplarının katılım gösterdiği programa; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, BYEGM Bölge Müdürü Mehmet Uğurlu, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu üyesi Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Üstün Tuncer, Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alparslan Düzgün, Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Ünger, Nevşehir Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Koca, Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi sahibi Hüsnü Arıöz, Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Emin Turpçu  ve bu illerden gazeteciler ile cemiyet üyeleri katıldı. 
Programda; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki kentsel dönüşüm, yapı kayıt belgesi gibi gündemde olan konular hakkında bilgiler verdi.
Yapı kayıt belgeleri ile ilgili basın mensuplarını bilgilendiren Bakan Özhaseki, Bu aftan 1. derece sit alanlarına yapılan kaçak yapılarında faydalanabileceğinin altını çizdi.
Güneydoğu'da kayyum atanan belediyelerin artık devletten gelen paraları hizmete çevirdiğini belirten Bakan Özhaseki, Diyarbakır’ın Sur ilçesi, Mardin’in Nusaybin ilçesi gibi zarar gören yapıları devlet eliyle aslına uygun yeniden inşa edilmeye başlandığını ve bir kısmının tamamlandığını söyledi. Bakan Özhaseki, belediyelere kayyum atanmasıyla birlikte hizmet edilmeye başlandığını ifade ederek “Özellikle kayyum belediyelerle birlikte hizmet de başladı.
Oralardaki belediye yapılanmalarında ele geçirdiği ne kadar para, devletin gönderdiği birikim varsa Kandil’e göndermek için çırpınan uzantıları belediyelerden aldık. Bunların yerine de kayyum arkadaşlar atandı. Şimdi devletin gönderdiklerini hizmete döndürüyorlar. İdil’de, Silopi’de mesela 15 günde bir su akıyordu, Cizre’nin, Şırnak’ın altyapısı yoktu şimdi kısa süre içerisinde kayyumlar bunların hepsini yaptı. Her gün sular akıyor ve altyapılar mükemmel şekilde ortaya çıkıyor. Bu konuda o bölgenin koordinatör bakanı olarak üzerime düşen görevi yaptığıma inanıyorum. Orada devlet eli elbette hırsıza, arsıza vurdu. Ben de şefkat elini temsil ederek gidip orada mağdur olan vatandaşların yarasını sarmaya çalışıyorum elimden geldiği kadar" dedi.

"Hızlı tren çalışması sürüyor, hattalar da değişiklik yok"
Özhaseki, Hızlı tren hattında herhangi bir değişiklik yok. Bu senenin son çeyreğinde temeller atılacak. Hatta aynı hat üzerinden Kırşehir, Nevşehir ve Kayseri'yi birleştiren ayrı bir hattında oluşturabileceği söz konusu. Bunun için şuan firmalar hesap yapıyor." dedi.

"Arıtma projesi bitmek üzere"
Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi' in en büyük eksikliği olan atık su arıtma tesisinin projesinde son aşamalara gelindiğine vurgu yapan Bakan Mehmet Özhaseki, bunun bizzat takipçisi olduğunu ve projenin ilerleyişinde hiç bir sıkıntının olmadığını söyledi.
Soru cevap şeklinde geçen toplantının ardından basın mensupları iftar yemeğinde tekrardan bir araya geldi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri