HOŞGELDİN 2018

Güncel 1 Ocak 2018 08:00
Videoyu Aç HOŞGELDİN 2018
A
a

2017 yılında geride bıraktıklarımızı siz değerli okuyucularıma şöyle özetledik..

2017 yılı dün gece 00.00 itibari ile sona erdi ve 2018 yılına merhaba dedik.
Yeni bir yıla başlarken insanlar sevdiklerinin mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmesini istediklerinden dolayı anlamlı ve güzel mesajlar gönderir. Yılbaşı içinde bulunduğumuz yıla hoş çakal dediğimiz ve yeni gelen yıla merhaba dediğimiz gündür. Yılbaşında insanlar yepyeni bir yıla girmenin heyecanını yaşıyorlar ve yeni yıldan beklentileri doğrultusunda dileklerde bulunuyorlar. Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle bir yıl daha geçti. Hoş geldin 2018 Mutlu yıllar herkese!
Bu kapsamda 2017 yılında geride bıraktıklarımızı siz değerli okuyucularıma şöyle özetledik..
Kırşehir’e Gümrük Müdürlüğü Kuruldu
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kararınca Kırşehir ile birlikte 3 ilde yeni gümrük müdürlükleri kuruldu. 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca, Kırşehir’de gümrük müdürlüğü kuruldu. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
 
Kırşehir 'termal kentler' projesinde
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ortaklığında Türkiye genelinde belirlenen 4 bölgede kurulacak 'termal kentler' projesinde Kırşehir' de yer aldı.
 Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Türkiye genelinde belirlenen 4 bölgede oluşturulmasına karar verilen 'termal kentler' projesi içinde Kırşehir' de yer aldı.
 
Kırşehir' in ilk, Özel Kız İmam Hatip Ortaokulu açılıyor
Kırşehir' de ilk kez kız öğrencilere hizmet verecek Özel İmam Hatip Ortaokulu önümüzdeki Şubat ayında faaliyete başlıyor.
 Kırşehir' de sadece kız öğrencilerin eğitim alacağı 'Özel Fatımatüz Zehra İmam Hatip Ortaokulu' 2016/2017 eğitim öğretim yılının ikinci yarı yılında hizmete başlayacak.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Kırşehir Anadolu’nun Yıldızı Olacak”
Bahçeci: “Kırşehir’e daha fazla ve kaliteli hizmet getirebilmek için çalışıyoruz”
Kırşehir Belediye Başkanı olarak göreve geldiği günden bu yana Kırşehir’i “Anadolu’nun Parlayan Yıldızı” yapmak için çalıştıklarını vurgulayan Yaşar Bahçeci , “Daha büyük hedefler” için on dört mahallesi ile bir bütün olarak hareket etmeye önem verdiklerini belirtti.

Belediyeden kan bağışı kampanyasına da ‘Evet’ Referanduma da
Kızılay tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına katılan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, referandumu desteklediklerini söyledi. 
Cacabey Meydanında bulunan Kızılay’ın TIR’ına gelerek kan bağış kampanyasına destek veren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kampanyaya belediye personelinin gönüllü olarak katıldığını belirtti.

“Kırşehir’de Hazır Kıyma Yok”
Geçen yıl gıda alanında vatandaşı çok yakından ilgilendiren birçok değişikliğe gidildi. Bunlardan biri de kasaplarda çekilmiş hazır kıymanın ve hazır köftenin satışına getirilen yasaktı. 

Karakurt Kaplıcası İçin Sözleşme İmzalandı
Karakurt Kaplıcası Sağlık Turizmine Yeniden Kazandırılıyor.Karakurt Kaplıcalarının sağlık turizmine yeniden kazandırılması için termal tesis yapım sözleşmesi imzalandı.

Şubat ayının ilk Cuma gününde 'Geleneksel Ahi Pilavı' dağıtıldı
Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı iş birliği ile Şubat ayının ilk Cuma gününde 'Geleneksel Ahi Pilavı' dağıtıldı.
 Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı iş birliği ile Şubat ayının ilk Cuma gününde Cacabey Meydanı' nda yaklaşık 3 bin kişilik 'Geleneksel Ahi Pilavı' dağıtıldı.
 
Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş:
“Kanser Dünya genelinde artan bir sağlık problemi”
Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş, kanserin dünya genelinde artan en önemli sağlık problemi olduğunu söyledi. 

Kaman Belediyesi Halep’e yardım gönderdi
Kaman Belediyesi, Halep halkı için düzenlenen yardım kampanyasına 54 koli ile destek verdi.
Kaman Belediyesi, Halep halkı için düzenlenen yardım kampanyasına 54 koli ile destek verdi.
 
Kırşehir' de 128 genç çiftçiye; 3 milyon 840 bin liralık hibe desteği
Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce, Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında Kırşehir' de, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi amacı ile 4 bin 28 başvuru arasından belirlenen 128 genç çiftçiye; 3 milyon 840 bin liralık hibe desteği verildiği bildirildi.

Devlet korumasından memuriyete
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen kura sonrası sosyal hizmet modellerinden faydalanan 2 bin 974 kişi kamu kurum ve kuruluşlarına atandı. 

Kırşehirli şehitlere 'Şehadet Belgesi'
Kayseri' de meydana gelen bombalı terör saldırısında şehit düşen Kırşehirli Piyade Onbaşı Muhammed Ali Ocak ve Piyade Onbaşı Ahmet Taş'ın ailelerine 'Şehadet Belgesi' verildi. 
 Kayseri' de 17 Aralık 2016 tarihinde Erciyes Üniversitesi Kampüs girişi yakınlarında, bombalı araçla gerçekleştirilen hain terör saldırısında şehit düşen Kırşehirli Piyade Onbaşı Muhammed Ali Ocak ve Piyade Onbaşı Ahmet Taş' ın anne-babasına 'Şehadet Belgesi' verildi.

Pancar üreticisine 122 milyon lira ödenecek
 Kırşehir Şeker Fabrikası tarafından üreticilere avans ödemeleri dışında kalan 122 milyon lira ödemenin 16-17 Şubat'ta yapılacağını bildirildi.

Kırşehir’e Üç Baraj Müjdesi
Kırşehir Üç Baraj İle 16 Bin 690 Dekar Zirai Alan Suya Kavuşacak
DSİ Genel Müdürlüğü Bozkırın Tezenesi Usta Sanatçı Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehir’i yaptığı yatırımlar ile ihya ediyor.

“Yalnız Değilsiniz Türkiye’nin En Büyük Ailesi”
Vali Şentürk’ten Şehidimizin Kardeşlerine Bilgisayar
ValiNecatiŞentürk, "YalnızDeğilsiniz Türkiye'nin En BüyükAilesi" Projesikapsamında şehidimizAhmetTaş’ınkardeşlerinebilgisayarhediyeetti.

26 Parça Ahilik Belgesi İçin Talimat Verildi
Ahilik Belgelerinin Kırşehir’e tekrar getirilmesi  için Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Ruhi Özbilğiç talimat verdiklerini açıkladı.
 
AEÜ'den, bölgesel kalkınma için KOP'a 63 proje
 YÖK'ün jeotermalde ve tarımda pilot üniversite seçtiği AEÜ, Kırşehir'in de dahil edildiği KOP'a bölgesel destek için 63 proje sundu
 
Milletvekilleri Çetinkaya ve Arslan açıkladı
İkizağıl bölgesinde Yüksek Nitelikli Kapalı Cezaevi
Kırşehir’de İkizagıl bölgesinde Yüksek Nitelikli Kapalı Cezaevi yapılması için arsa tahsis işlemleri tamamlandı.
 
Cacabey Medresesi ROKETSAN Dergisinde
Roketsan Dergisi yeni sayısında, Kırşehir Cacabey Gökbilim Medresesini ele aldı.
Füze ve roket sistemleri konusunda Türkiye'deki en yetkin kurum olan ROKETSAN,1 Temmuz 2012 yılında başlattığı yayın hayatını 10’uncu baskısını da çıkartarak sürdürüyor.

Gönül sultanları "tohum şehri"nde yaşatılıyor
Hazreti Mevlana, Hoca Ahmet Yesevi, Yunus Emre, Aşık Paşa ve Dede Korkut gibi Türk ve İslam dünyasına önder olan gönül sultanları, yaşadıkları yerleri gösteren harita, resim ve eserleriyle, Kırşehir'de açılan Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evi'nde yaşatılmaya çalışılıyor
 Kültür evinin sorumlusu Osman Demir:  "Gönül sultanları çalışması ile Anadolu'yu imar eden, Türk kültür ve medeniyetinin hamurunu yoğuran, gönül dünyamızı aydınlatan insanlarımızın bu kültür evinde yaşatılması amaçlandı"

Kırşehir’de 800 kişi istihdam edilecek
Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan Kırşehir’de Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde Kırşehir'de 800 kişi istihdam edileceğini açıkladı.
 
AK Parti Kırşehir Teşkilatı tam kadro referandum tanıtımında
Başkentte Cumartesi günü gerçekleştirilen AK Parti' nin halk oylaması kampanya tanıtım toplantısında AK Parti Kırşehir Teşkilatı tam kadro hazır bulundu.
Cumartesi günü Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan AK Parti' nin "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Kampanya Tanıtım Toplantısı" na AK Parti Kırşehir Teşkilatı tam kadro katıldı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;“Söz verip de hayata geçiremediğimiz hiçbir proje yok”
Belediyenin yapmış olduğu hizmetler ile ilgili birtakım bilgi veren Başkan Bahçeci, “Belediyenin yol, su, temizlik hizmetleri yapması gereken zorunlu hizmetler olduğunu hepimiz bilmekteyiz.

Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir’de
Başbakan Binali Yıldırım bugün Kırşehir’e gelerek anayasa değişikliği oylaması çalışmalarına devam edecek.
Başbakan Binali Yıldırım bugün Kırşehir’e geliyor. Başbakan Binali Yıldırım, Başkanlık sistemi anayasa değişikliği referandum kampanyası kapsamında Kırşehir’de bugün “Evet” mitingi düzenleyecek. Bugün saat 13.00’da Kırşehir’e gelmesi beklenen Başbakan Yıldırım, Cacabey Meydanında düzenlenecek mitingde Kırşehirlilere seslenecek.

Başbakan Binali Yıldırım:
“Kırşehir çoktan yeşil ışığı yakmış”
Başbakan Binali Yıldırım: “Alman makamlarının iyi ilişkilerle bağdaşmayan tutumlarını gözden geçirmeye davet ediyorum”
 Genel Başkan ve Başbakan Yıldırım:  "Almanya'da iki bakanımızın memleket sevdalıları, Türkiye'den göç eden gurbetçilerle yapacağı toplantıları eften püften sebeplerle iptal ettiler. Bu, demokrasiye, özgürlüklere karşı çok talihsiz bir karardır. Alman makamlarını bu konudaki tutumlarını, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerle bağdaşmayan bu tutumlarını gözden geçirmeye davet ediyorum"

Başkan Bahçeci; Halka seslendi
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir’de Cacabey meydanında düzenlenen mitingde halka seslendi.  Başkan Bahçeci miting alanına, vatandaşları selamladı. Başkan Bahçeci mitingde yaptığı konuşmada Bu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederim. Biz Kırşehir’imizle gurur duyuyoruz. Sekiz yıldır sizden aldığımız yetki ile Kırşehir’imize hizmet ediyoruz. Kırşehir’imizi geleceğe hazırlamak için daha güzel bir Kırşehir inşa edebilmek için gece gündüz çalışıyoruz.

"İstiyoruz ki Türkiye daha istikrarlı yönetilsin"
Ak Parti'nin referandum tanıtım çalışmaları kapsamında esnafla bir araya gelen Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci, "Yeni sistemle birlikte istiyoruz ki Türkiye daha istikrarlı yönetilsin." dedi.
 
Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi’nden Büyük Başarı
48. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi’nden Büyük Başarı
Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Derviş Ünsal 36 projeden 9’u 27-30 Mart tarihinde Kayseri Bölge Sergisi’nde sergilenecektir “ dedi.

AEÜ’de 15 Temmuz Darbesi ve Medya Paneli

Ahi Evran Üniversitesi’nde “15 Temmuz Darbesi ve Medya” konulu söyleşi düzenlendi.
Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Halep’e 341 Bin TL Yardım
Yardım Tırları Halep’e Dualarla Yola Çıkarıldı. KırşehirValiliğitarafındanbaşlatılan "Halep’eYardımKampanyası" içintoplananyardımlar 13 tırla son kezyolaçıkarıldı.
 OcakayındaKırşehirValiliğitarafındanbaşlatılanveKırşehirlilerinbüyükilgigösterdiğiHalep’eYardımKampanyasınınsonunagelindi.

Rektör Karakaya müjdeyi verdi
AEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya: “Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Öğrenci Alımı Şehrimize ve Üniversitemize Hayırlı Olsun” dedi.
Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesini eğitimde marka yapma yolunda çok önemli adımlar atmaya devam ediyor. Göreve geldiği günden bu yana şehre ve üniversiteye yenilikler getiren Rektör Karakaya, 2011 yılında kurulan ve altı yıldır öğrenci alımını gerçekleştiremeyen Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümüne 2017-2018 eğitim öğretim yılında toplam 110 öğrencinin alınacağı müjdesini verdi.

Kırşehir’de iki şehit polisin isimleri kütüphanelerde yaşatılıyor

Kırşehir’de 2 farklı okulda açılan Zenginleştirilmiş (Z) Kütüphaneye şehit polis memurlarının ismi verildi.

Kırşehir'e 3 okul müjdesi
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Devlet Yatırım Programları kapsamında Kırşehir’e 3 yeni okul yapılacağını bildirdi.

Başkan Bahçeci; Biz istiyoruz ki güzel Ülkemiz daha güçlü yöntemlerle yönetilsin
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci  16 Nisan' da referandum öncesi esnaf ve vatandaş ve sivil toplum kuruluşları ile buluşarak, yeni Anayasayı anlattı.

Bakan Albayrak, Kaman ve Mucur ilçelerine doğalgaz müjdesi verdi
Kırşehir' e sadece sohbet etmek için değil müjdeli haberler de vermeye geldiğini belirten Bakan Albayrak, "Hem Kaman' a hem Mucur' a Allah nasip ederse bu yıl sonuna kadar doğal gazı getiriyoruz." dedi.

Kırşehir ile birlikte 4 ile destek!
“KOP Bölgesi Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayları” tamamlandı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ‘KOP Hayvancılık Yatırımları Desteklemeleri’ hibe programının Kırşehir’e 2017 yılında uygulanacağını belirtti.
 Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı KOP Eylem Planı kapsamında ‘KOP Hayvancılık Yatırımları Desteklemeleri’ hibe programını 2017 yılından itibaren Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat illerine desteklemelerin yapılacağını belirtti.

Bin 292 işletme başvurdu
Kredi Faiz Desteği’ne ilişkin süreçler değerlendirildi
Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, KOSGEB İl Müdürlüğünün organizesinde kredi programında yer alan Banka Müdürleri ile bir araya geldi. DEVAM EDECEK

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri