Hollanda’da Yaşayan Türk İş Adamları Vali Akın'ı Ziyaret Etti

Güncel 29 Haziran 2018 15:19
Videoyu Aç Hollanda’da Yaşayan Türk İş Adamları Vali Akın'ı Ziyaret Etti
A
a

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Hollanda-Türkiye Ticaret Odası arasında işbirliği protokolü imzalamak üzere Kırşehir'e gelen Hollanda’da yaşayan Türk iş adamları Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Genel Başkanı Ethem Emre ve beraberindeki heyetin yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, bu tür ziyaretlerin iki ülke arasındaki ticari ve hukuki bağı güçlendirmeye yardımcı olduğunu söyledi.
İmzalanan işbirliği protokolü ile iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin güçleneceğine inandığını belirten Vali İbrahim Akın, “Hollanda’da yaşayan Türk iş adamlarımız, iki ülke arasında köprü vazifesi üstlenerek dış ticaretin canlanmasına, ülkeler arasındaki sektörel faaliyetlerin daha güçlü seviyeye gelmesine katkıda bulunmaktadırlar. Yurt dışında yaşayan hemşerimiz iş adamlarımızı Kırşehir’e yatırım yapmaya teşvik edecek çalışmalarda bunulmasını önemsiyoruz. İlimiz ticaretini diri tutmak, ihracatını artırmak temel amaçlarımızdan biridir. Bu vesileyle, Hollanda’da çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Türk iş adamlarımıza çalışmalarında başarılar diliyor, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Genel Başkanı Ethem Emre ve beraberindeki heyet de Vali İbrahim Akın'a hayırlı olsun dileklerini ileterek, ticaret alanında etkin bir işbirliğinin kurulması ve geliştirilmesi için çalışmalar yürüteceklerini söylediler.
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri