Hiç kimseye bir çakıl taşı vermeyiz

Güncel 11 Kasım 2017 15:38
Videoyu Aç Hiç kimseye bir çakıl taşı vermeyiz
A
a

Kıbrıs Muharip Gazileri Aşıkpaşa Gazetesi’ni ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Muharip Gazileri Başkanı Kemal Parlak, Hüseyin Dulkadir, Hasan Tuna, Bayram Çelebi, Hakkı Göçen, Nuri Saraç, Sahir Durak, Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, Muhabir Semra Yılmaz ve Aşıkpaşa Gazetesi Köşe Yazarı ve Boztepe Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Gürsel Seçilmiş yer aldı

“Hiç kimseye bir çakıl taşı vermeyiz”
Muharip Gaziler Başkanı Kemal Parlak bir açıklama yaparak şu bilgilere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kore, Kıbrıs savaşı yaşamıştır. Allah tekrarını nasip etmesin. Bu acıyı bir daha halkımıza yaşatmasın. Türkiye Cumhuriyetine dün olduğu gibi bugünde saldırılar yapılıyor. DAEŞ, PKK, FETÖ olmak üzere bu örgütler saldırıda bulunuyor. Ama ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacaktır. Dünya var olduğu sürece kimsenin şüphesi olmasın. Hiç kimseye bir çakıl taşı vermeyiz”           
“Gazilerimize yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz”
1.11.2017’de yaşanılan Engin Ardıç denen şahsın bir gazetede verdiği yazısını esefle karşılıyoruz. Bu gazilerimize adledilen çalışma üslubunu şiddetle kınıyoruz. Aynı zamanda Ankara’da 4 Kasım 2017 tarihinde gazilerimize yapılan şiddeti asla kabul etmiyor ve kınıyoruz. İnsana yakışmayacak bir davranış. Araç içerisinde gazimize, kardeşimize, çocuğumuza ben gaziyim demesine rağmen şiddet uygulanmasını asla kabul etmiyoruz. Bir erkeğe eşinin ve çocuğun yanında şiddet uygulaması asla kabul edilemez. Bu vesileyle Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 79. Yılı münasebetiyle Gazeteniz Aşıkpaşa’yı ziyaret etmek istedik. Aşıkpaşa Gazetesi’ni takdirle karşılıyoruz. Objektif, ilkeli ve tarafsız bir yayın yapıyorsunuz. Başarılarınızın da devamını dilerim” dedi.
Kırşehir’de 59 tane gazi olduğunu söyleyen Parlak şöyle devam etti: “Türkiye genelinde 113 tane şube temsilciliklerimiz var. Muharip gazi sayımız ise yaklaşık 27-28 bin arasında. 1500 sayılı yasayla idareyi ediliyoruz. Devletimiz gazi ve şehitlerimizin yanındadır. Bizlere sosyal haklar tanıyor. Bunlardan ulaşım ve otopark ücretsiz olurken su ve elektrikte indirim sağlanıyor. Aynı zamanda protokolde yerlerimiz varken, hastanede ise öncelik hakkımız bulunuyor.” ifadelerini kullandı.
Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz ise Kıbrıs Muharip Gaziler Başkanının söylediklerine aynen katıldığını belirterek Gazilerimiz bizlerin baş tacıdır. Bizler nefes alıyorsak, hayatta durabiliyorsak, evlatlarımıza güzel bir gelecek sağlıyorsak gazi ve şehitlerimize borçluyuz” dedi. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.(HABER: SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri