Hibe Alan Projeleri İçin Sözleşme İmzalandı!

Güncel 11 Ağustos 2018 16:07
Videoyu Aç Hibe Alan Projeleri İçin Sözleşme İmzalandı!
A
a

AHİKA ile Kırşehir İl Özel İdare Arasında, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Kapsamında Hibe Alan Projeler İçin Sözleşme İmzalandı

 Ahiler Kalkınma Ajansı'nın Nevşehir'deki merkez binasında gerçekleştirilen imza törenine, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol, Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ve İmar ve Kentsel İyileştirme Şube Müdürü H. Ömer Sert katıldı.
AHİKA ile Kırşehir İl Özel İdare Arasında, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Kapsamında Hibe Alan Projeler İçin Sözleşme İmzalanması ile ilgili açıklama yapan Kırşehir İl Özel İdaresi Yetkilileri şunları söyledi:
2018 yılı başlarında Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından açılan “Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu’nun kararı sonucu hibe almaya hak kazanan projeler açıklanmıştır. Değerlendirme sonucunda İl Özel İdare tarafından başvurulan 1 adet proje ve ortak olarak başvuruda bulunduğu 3 adet proje olmak üzere toplamda 4 proje de hibe almaya hak kazanmıştır. Ajans tarafından her bir projeye verilecek destek miktarı yaklaşık olarak 700.000,00 TL olmak üzere toplamda 2.791.592,94 TL’dir. 4 projenin başvuru sahipleri tarafından sağlanacak eş finansman desteğiyle birlikte toplam maliyeti ise 7.112.473,22 TL’dir.
1-Başvuru sahibi olduğumuz “HAVZA’NIN CAN DAMARI” adlı proje ile Akpınar İlçemize bağlı Deveci, Pekmezci ve Köşker Köylerimizin kanalizasyon suları Karaova Barajı’na dökülmekte olduğundan hem Baraj hem de Kızılırmak’ın kirliliğinin önüne geçilmesi için “Atıksu Arıtma Tesisi” kurulacaktır. Projenin toplam maliyeti 2.311.316,76 TL’dir.
2-Mucur İlçe Özel İdaresi ile başvuruda ortak olduğumuz “SUYUN HAKÇA PAYLAŞIMI” adlı proje ile Mucur İlçemize bağlı Karakuyu ve bu köye bağlı Rışvan Mahallesi, Devepınarı, Yörücek, Kızılağıl ve Büyükkayapa köylerine suyun herkesçe eşit kullanılması hedefi doğrultusunda su kollektör ve entegre su dağıtım pano sistemleri kurulması buna ilaveten Büyükkayapa Köyünün yetersiz olan su ihtiyacını karşılamak amacıyla terfi hattı kurulması planlanmaktadır. Projenin toplam maliyeti 1.116.992,73 TL’dir.
3-Çiçekdağı İlçe Özel İdaresi ile başvuruda ortak olduğumuz “YAŞAMIN KAYNAĞI” adlı proje ile Kırşehir Çiçekdağı İlçesi'ndeki Bozlarevci, Boğazevci, Kaleevci, Gölcük, Konurkale, Kabaklı ve Acı köylerinin (7 köyün) sağlıklı içme suyuna kavuşmalarının sağlanabilmesi için gerekli alt yapının oluşturulması amacıyla isale hattı projesinin hazırlanması planlanmaktadır. Projenin toplam maliyeti 2.754.039,81TL’dir.
4-Kaman İlçe Özel İdaresi ile başvuruda ortak olduğumuz “BOZKIRA HAYAT” adlı proje ile Kırşehir İli Kaman İlçesi Kargın Yenice ve Yeniyapan Köylerinde asbestli borulardan yapılmış içme suyu hatları Polietilen ve PVC borularla yenilenecektir. Projenin toplam maliyeti 930.123,92 TL’dir.
Uygulanacak bu projelerle birlikte 10.000’den fazla vatandaşımıza doğrudan fayda sağlanacak, sonucunda ve uzun vadede ise Kırşehir İlimiz kazanacaktır. Önümüzdeki haftalarda sonuçların resmi olarak kurumlara bildirilmesinin ardından sözleşmeler imzalanarak proje uygulama çalışmalarına başlanacaktır.
Bu kapsamda söz konusu hizmetlerin Kırşehir halkına hayırlı olmasını dilerken, projemize destek sağlayan Ahiler Kalkınma Ajansına teşekkürlerimizi sunarız dediler.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri