Heyelan alanlarına yönelik toplantı

Güncel 23 Şubat 2018 16:54
Videoyu Aç Heyelan alanlarına yönelik toplantı
A
a

Kırşehir’in Çiçekdağı İlçesinde Tepecik Köyü Heyelan Alanının Değerlendirilmesine Yönelik Toplantı Düzenlendi

Kırşehir’in Çiçekdağı İlçesi’nde Tepecik Köyü heyelan alanının değerlendirilmesine yönelik Afet etüt raporu doğrultusunda  t İl özel idaresi toplantı salonunda Çiçekdağı Kaymakamı Nur Baki Yalçın Başkanlığında yapılan toplantıda İl Özel idare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Alptekin Demir, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan, Çevre Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker, İl genel Meclis Üyesi Levent Yıldız ve Tepecik Köyü Muhtarı Dursun İşleyen toplantıya katıldı.
Kırşehir’in Çiçekdağı İlçesi’nde Tepecik köyü heyelan alanının değerlendirilmesine yönelik Afet etüt raporu yaptırıldı. Kırşehir  İl Özel İdaresi  tarafından 4 adet 30’ar metre derinliğinde sondaj kuyusu açılarak inceleme alanında kiltaşı birimlerinin üzerinde rezidüel killer ile dolgu malzemesi bulunduğu belirtildi. Kalınlıkları 0.5-2.00 m olan bu birimler doğal etkilerle kil taşları üzerinde hareket etmektedir. Bu nedenle kütle hareketlerini engelleyici tedbirler alınması gerekmektedir ve bundan sonra açılacak şevler gerekli hesaplar yapılarak güvenli bir şekilde açılması gerektiği belirtildi. Ayrıca herhangi bir heyelan tehlikesi bulunmadığı da raporda belirtildi.
Çiçekdağı Kaymakamlığınca Mart ayında Tepecik Köyünde yapılacak olan toplantıda Tepecik Köyü sakinlerinden dilekçe toplanarak yeterli sayıda dilekçeye ulaşılması halinde askıya çıkılarak başvurular alınacak.
Yer tespiti komisyonunca başvuru sayısının %20 fazlasını kapsayacak şekilde yer tespiti yapılacak. Konuyla ilgili ilerleyen zamanlarda ayrıca duyuru yapılacak.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri