Hemşehrimiz Sinan Demir, Velilere Çağırıda Bulundu!

Güncel 13 Temmuz 2018 17:21
Videoyu Aç Hemşehrimiz Sinan Demir, Velilere Çağırıda Bulundu!
A
a

Milli sporcu ve Taekwondo eski Milli Takımlar ve Kırşehir Bölgesi Antrenörü Sinan Demir, tecrübelerine dayanarak velilere çağrıda bulunuyor.

Milli sporcu ve Taekwondo eski Milli Takımlar ve Kırşehir Bölgesi Antrenörü Sinan Demir,        tecrübelerine dayanarak velilere çağrıda bulunuyor. 
   Kırşehirli hemşehrimiz Sinan Demir konuşmasında şunları söyledi     Sözüme Çinlilerin atasözü başlıyorum ; altı ay düşünüyorsan pirinç, otuz yılı düşünüyorsan çınar ağacı,yüzyılları düşünüyorsanız insan yetiştirin yerinde güzel bir atasözüdür. Şahsım olarak kendi çocuklarıma eğitim ve sporu ön planda tutmuşumdur. Nedeni ise günümüz şartlarını göz önünde bulundurarak, toplumumuzdaki eğitimli ve meslek sahibi bireylerin yığınlarca işsiz insanlar olduğunu hep birlikte görmekteyiz , şahsım adına her zaman etkilenmişimdir. Etkilenmiş olduğum sebeplerin bir tanesi de yurt dışındaki seyahatlerim esnasında gözlem ve deneyimlerin neticesinde bu kanata varmışımdır.   Avrupa da genç nesile yönelik yapılan yatırımlar yetenek tespitlerine göre gerek kassal gelişim, fizilsel yetenek ve eğitimdeki bilgi düzeylerine göre gençleri başta meslek olmak üzere yeteneklerine göre okullara yerleştirilmektedir. bunun sonucu olarakta  topluma sağlıklı bireyler  yetiştirerek zaman kaybı olmamaksızın hızlı ve emin bir şekilde gençlerin ve ülkenin geleceğini yön vermektedir. 
      Kırşehirli hemşehrimiz Sinan Demir,  Bizim ülkemizde ise spora başlama ve branşlaşma yaşı uygun  zamanda olmamasından dolayı istediğimiz başarıyı yakalayamamaktayız ayrıca da gençlerimiz geleceğini; gerek meslek açısından gerekse ülke katkısına eğitim ve mesleki  açısından beklentimiz olan  hedeflere zamanında ulaşamamaktayız. Bundan dolayı da sokakta işsizler ve vasıfsız insanlar sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu gençlerimiz kendilerini ifade edebileceği, kanıtlayabileceği değişik alanlara yönelmektedir. Başta elektronik aletler esir almış olup kendilerini kanıtlayamamanın sorunları ile karşılaşmaktadırlar . Daha kötüsü ise kötü alışkanlıklara yönelmeleri hız kazanmaktadır. Biz burada çocuklarımızın velisi olan anne babalara çağrıda bulunuyoruz. Gelin yatırımlarınızı çocukların beceri ve yetenek alanlarına göre doğru bir şekilde yönlendirme yapınız. Bizim bu yazımızda vurgulamak istediğimiz yatırımlarınızı eve, arabaya yada mülke değil ülkemizin geleceği  olan çocuklarımıza yapalım. 
      Bizim çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras ev, araba, mülk değil bir ömür boyu sosyal hayatını güvence altına alabilecek maddi kaynak bırakmak, toplumda saygınlık kazanması için çocuklarımıza küçük yaştan itibaren mesleki sorumluluk bilincini kazandırmamız, dünyanın mal varlığına değerdir. Yeteneklerinin getirmiş olduğu meslek sahibi bireyler ev, araba, mülk sahibi olabilir ama hazır bırakılan yatırımlar bireyi meslek sahibi yapamaz. 
 Gençler; sunu unutmayalım ki sorumluluk bilincine ulaşıncaya kadar anne, baba ve devletin sırtında tatil sürecindesiniz,zaman gelecek sizin sırtınızda da tatil sürecinde  çocuklarınız olacaktır. Bu düşünce ve bilinçle hareket ederek zamanımızı iyi değerlendirmeliyiz. 
Unutmayalım ki Evlatlarımızın geleceği edinmiş olduğumuz mülkten daha kıymetlidir diye konuştu.
 
Sinan Demir Kimdir?
 
Taekwondoda Kırşehir Bölgesi'nin tek etkin insanıdır. 1957 yılında 
Kırşehir'de doğdu. 1974 yılında kendini savunma amacıyla 
Taekwondoya başlayan Demir, yurtiçi müsabakalarda göstermiş olduğu 
başarılardan dolayı 1982 yılında milli takıma çağrıldı. 1983 yılında yapılan 
uluslar arası turnuvada milli olurken, 6 defa kilosunda Türkiye 
Şampiyonu olarak takdir topladı, 1988 yılında ise müsabıklık hayıtını
bıraktı. Bu tarihten sonra Kırşehir Bölgesi'nde antrenörlük yapmaya 
başlayan Sinan Demir bir çok başarılı sporcunun yetişmesinde önayak 
oldu. Yine bu bölgeden bir çok sporcuyu milli takıma kazandıran Demir, 
bu başarılarından dolayı 1991 yılında milli takıma antrenör olarak çağrıldı. 
Bir yıl bu görevini sürdüren Sinan Demir, yönetimde çıkan 
huzursuzluklardan dolayı 1992 yılında buradan ayrıldı. Hedefini Türk sporu ve gençliğine hizmet olarak belirleyen Sinan Demir, şu an 
Kırşehir'de antrenörlük, İl Temsilciliği görevini sürdürerek hayatını 
devam ettirmektedir.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri