Haydi ‘6. Ahi Sofrası’ Yöresel Yemek Yarışması’na

Güncel 18 Ağustos 2017 16:08
Videoyu Aç Haydi ‘6. Ahi Sofrası’ Yöresel Yemek Yarışması’na
A
a

‘6. Ahi Sofrası’ Yöresel Yemek Yarışması başvuruları başladı
Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Kırşehirli ev hanımlarınca büyük ilgi gösterilen ‘Ahi Sofrası’ Yöresel Yemek Yarışması’nın bu yıl 6. düzenlenecek. Yemek yarışmasına katılacak olan yarışmacıları bu yılda önemli hediyeler beklendiği bildirildi.
Yarışma 20 Eylül’de
Türk Mutfağı’nın ve ilimiz mutfağının tanıtımına katkı sağlanmasının amaçlandığı yarışmaya 18 yaşını doldurmuş esnaf, aşçı ve ev hanımları katılabilecektir. 20 Eylül’de düzenlenecek yarışma Kırşehir Yöresel et ve sebze yemekleri, Kırşehir yöresine ait hamur işleri ve tatlılar ile Ahi Sofrası Yemekleri (Kırşehir yöresine ve Ahiliğe yakışacak yeni bir yemeğin üretilmesi, örneğin Ahi Pilavı, Ahi Helvası, Ahi Çorbası, Ahi Kebabı, Ahi Dürümü vb….) dallarında yapılacaktır.
Yarışmayanın son müracaat  tarihi 15 Eylül 
Her dalda dereceye girenlerin birincilere 4 küçük çeyrek altın, ikinciye 2 küçük çeyrek altın ve üçüncüye de  2 küçük çeyrek altın verilecek. ‘6. Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması’na katılmak isteyenler; Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne, Kent Konseyi’ne ve Kırşehir Yardımsevenler Derneği’ne başvuruda bulunabilecek. Yarışmaya son müracaat tarihi 15 Eylül Cuma günüdür.
Başvuru adresleri Kırşehir Esnaf Odaları Birliği, Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kırşehir Kent Konseyi ve Kırşehir Yardımsevenler Derneği’dir.
Yarışma sonucunda ödül var
Yemek yarışmasında jüri üyeleri tarafından her bir kategori için birinci, ikinci ve üçüncü seçilecektir.
Kırşehir Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışmasında birincilik ödülü 4 çeyrek altın, Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışmasında ikincilik ödülü 2 çeyrek altın, Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışmasında üçüncülük ödülü 2 çeyrek altın.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kırşehir'in Güncel Haberleri