Harun Çiftçi, Kırşehir’imizde TÜBİTAK Destekli Bir Bilim Merkezi Kurma Amacındayız

Güncel 14 Mayıs 2018 17:41
Videoyu Aç Harun Çiftçi, Kırşehir’imizde TÜBİTAK Destekli Bir Bilim Merkezi Kurma Amacındayız
A
a

27. Dönem Ak Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Harun Çiftçi konuşmasında şunları söyledi:

Çiftçi,

Bilim ve teknoloji; dünyada hızla yaygınlaşan, hayatımızı kolaylaştıran, birçok ürünün ve hizmetin hayatımıza kazandırılmasının dikili taşıdır. Bilim ve teknoloji yönünden güçlü olan ülkeler muasır medeniyet seviyesini yakalamış olarak görülmektedir. Böylesine önemli bir konuda TÜBİTAK ve paydaşları (üniversiteler, teknoloji transfer ofisleri, teknoparklar, bilim merkezleri) öğrencilerin ve gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak için birçok faaliyet gerçekleştirmektedir.
Bu faaliyetler kapsamında; bilim merkezlerine çok ayrı bir önem verilmektedir.
Bilim merkezleri, farklı yaş gruplarından ve farklı birikime sahip bireyleri bilimle buluşturarak, bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır ve ulaşılır bir hale getirerek bilim ve teknolojinin önemini toplum gözünde artırmayı amaçlayan; deneysel ve uygulamalı etkinlikler içeren, ziyaretçilerini denemeye ve keşfetmeye teşvik eden; kamu yararı gözeten, kamu ya da özel sektör kaynakları ile finanse edilen merkezlerdir. 
Bilim merkezleri, günlük olaylara bilimsel bir bakış açısıyla yaklaşabilme yönünde bir ufuk açmaktadır. Herkesin özgün düşünebileceğini ve özgün düşünme becerilerini geliştirebileceğini göstermektedir. 
Özellikle küçük yaştaki ziyaretçilerin kendi başlarına karar verebilen ve sorumluluk sahibi bireyler olmalarına katkı sağlamaktadır.
* Bunlara istinaden, Kırşehir’imizde TÜBİTAK destekli bir bilim merkezi kurma amacındayız. Kurmayı amaçladığımız bilim merkeziyle gençlerin uzay ve yer bilimlerine, el sanatlarına, görsel sanatlara, mekatronk gibi birçok mühendislik dalına, sağlık bilimlerine kısacası bilim ve teknolojiye ait her konu hakkında ilgisini çekmeyi düşünmekteyiz. Kırşehir’imizde öğrencilerimizin başarısı zaten aşikâr bir durumdur. Bu projemizle gençlerimizin ileriye yönelik hayatında adeta bir çarpan etkisi oluşturacağız ve güzide şehrimizden daha nice Ahî Evranlar, Âşık Paşalar, Hacı Bektâş-I Velîler, Mîrim Halvetîler çıkaracağız. 
* Ayrıca, Kırşehir’imizde gerçekleştireceğimiz bu proje ile sadece bilim ve teknoloji yönünden değil sosyal ve turizm yönünden de yeni bir mekân kazandırmış olacağız.
 
 
1000
icon
elazığlı 14 Mayıs 2018 20:04

elezağın suyumu çıkmış ta kırşehirden adaylık. adaylıktan sonraki haydi gelsin makamları kırşehirden beklemek bu olsa gerek. parayla terfiler böyle oluyor...

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri