Harun Çiftçi, İlçelerimizin AK'ı Akçakent ve Akpınar'da AGRO Turizm İle Yüzler Gülecek dedi

Güncel 21 Mayıs 2018 17:03
Videoyu Aç Harun Çiftçi, İlçelerimizin AK'ı Akçakent ve Akpınar'da AGRO Turizm İle Yüzler Gülecek dedi
A
a

27. Dönem Ak Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Harun Çiftçi yapmış olduğu yazılı açıklamasında şunları söyledi:

Sanayinin gelişmesi ile birlikte dünyada ve ülkemizde kent nüfusu artmakta kırsal nüfus azalmaktadır. Kent ve kırsal alan arasında sürekli olarak sosyo-kültürel ve ekonomik fark oluşmaktadır. Kırsal hayatın gelişimini arttırmak için çeşitli programlar oluşturulmaktadır. 
Yıl boyunca şehirde çalışan, şehir yaşamının stresini çeken, yoğun tempoda yaşayan insanların şehir hayatından uzaklaşarak ailesi ile birlikte kırsalda oluşturulan bir alanda tarım ve çiftlik faaliyetlerini gerçekleştirip kaynakları koruyarak sürdürülen turizm türü olan Agro Turizm bu programlardan biridir. 
Son yıllarda hızla gelişen bu turizm kolu kırsal alandaki toplumun hem sosyo-kültürel seviyesinin artması hem de ekonomik kazanç sağlaması açısından önemli bir alandır. Türkiye nüfusunun büyük bir bölümünün şehirde yaşadığı göz önünde bulundurulursa özellikle Kırşehir’imizin kırsal alanlarında kurulacak Agro Turizm Köyleri ile önemli bir gelir kapısı açılmış olacaktır. 
Agro turizm köylerinde gelen insanlar yeşil doğa içerisine yapılmış ve otel tipi ahşap evlerde (bungalov) kalacak, sabah kalkıp sağım yapabilecek, bahçeden sebze toplayabilecek, ailesi ile vakit geçirebileceği tesisler bulunacak ve bölge insanı ile kültür alışverişinde bulunabilecektir. 
Kırşehir’in Akpınar, Akçakent ve Hirfanlı baraj gölü yakınlarına kurulacak Agro turizm köyleri ile hem ekonomik hem de kırsal nüfusun refah seviyesinin artması sağlanacaktır. 
Her yıl on binlerce insan şehrimizi ziyaret edecek kültürümüzü tanıyacak, tarihi alanlarımızı gezecek, Şirin Kırşehir’imizin tüm dünyada tanıtımı artacaktır. Bu sayede yeni istihdam alanları oluştuğu gibi yerel ekonomiye de katkı sağlanacaktır diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri